Okunma

Samsung SSD’leri Yaygınlaştırmaya Çalışıyor


22 Aralık 2010 Çarşamba 15:40
Samsung SSD’leri Yaygınlaştırmaya Çalışıyor

Hız ve dayanıklılık açısından daha üstün olsalar da, fiyat ve kapasite konusunda sabit disklerden geri kalan SSD’lerin kullanım oranı yavaş da olsa artıyor. (En İyi SSD Hangisi?)

Bu artışı hızlandırmak isteyen firmalar da hem son kullanıcı için, hem de kurumsal pazar için yeni modeller ve teknolojiler üzerinde çalışıyor.

SSD’leri yaygınlaştırma çabası sürüyor

Yeni MLC SSD’ler

Bu alanda öncü isimlerden biri olan Samsung, kurumsal depolama sistemlerinde ana çözüm olması hedeflenen 100 GB, 200 GB ve 400 GB kapasiteli MLC SSD modellerini denemeye başladı.

30 nm’lik MLC NAND flash yongalarına sahip olan bu modeller 3 Gb/sn SATA arayüzünü kullanan bir kontrolcüyü barındırıyorlar.

Yeni SSD modellerinin 15000 RPM’lik bir sabit diske oranla okuma hızlarının 120 kat, yazma hızının da 30 kat daha fazla olduğu iddia ediliyor.

:: SSD’ler günün birinde HDD’lerin yerini alabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung SSD’leri Yaygınlaştırmaya Çalışıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung SSD’leri Yaygınlaştırmaya Çalışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung SSD’leri Yaygınlaştırmaya Çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "