Okunma

Samsung’un Bixby akıllı hoparlörü yolda!


19 Temmuz 2018 Perşembe 17:30
Samsung’un Bixby akıllı hoparlörü yolda!

Birkaç yıl önce kendi sanal asistanı Bixby’i tanıtan ve gün geçtikçe daha da geliştiren Samsung’un kendi akıllı hoparlörünü duyuracağına dair bazı bilgiler ortaya çıkmıştı. Şimdi de ortaya çıkan yeni bilgiler “Samsung akıllı hoparlör nasıl olacak?” sorusu bir nevi cevaplanmış durumda.

Samsung akıllı hoparlör hangi özelliklere sahip olacak?

samsung akıllı hoparlör

Samsung’un akıllı hoparlörü, Galaxy Note 9 modeliyle birlikte tanıtılacak olan Bixby 2.0 sesli asistanı ile çalışacak. Yani daha iyi bir Bixby ile çalışacak olan akıllı hoparlör, ayrıca sesi veren kişiyi izleyen ve sesi o kişiye doğru yönlendirebilen bir teknolojiye sahip olacak. Bunun yanında cihaz, oldukça kaliteli bir ses deneyimi sunacak.

Ne zaman tanıtılacak?

Samsung’un yeni ürünü olan akıllı hoparlörün, Galaxy Note 9 ve Bixby 2.0 ile birlikte tanıtılacağı söyleniyor. Galaxy Note 9’u 9 Ağustos’ta tanıtacağını açıklayan Samsung, akıllı hoparlör ve yeni Bixby sürümü hakkında henüz bir açıklamada bulunmuyor.

Fiyatı ne kadar olacak?

Söylentilere göre Samsung’un akıllı hoparlörünün fiyatı 300 dolar olacak. Söylentiler doğru çıkarsa, 349 dolarlık HomePod ve 399 dolarlık Google Home Max’a göre fiyat konusunda epey bir avantajlı olacak.

Şimdilik bu bilgiler, yalnızca söylentiden ibaret gözüküyor. Ortaya atılan söylentilerin doğruluğunu ancak 9 Ağustos’ta göreceğiz.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Samsung’un Bixby akıllı hoparlörü yolda!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Önce türkçe desteğini verde sen aldık s8+ u iphone 5 i olan konusuyor siri ile ben konusamiyorum

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Samsung yalancı bir firma malasef türkçe destek vericek sözde

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Akıllı hoparlör çıkaracağına türkçe dili çıkarsın.satarlarken 1 haziranda çıkacağını söylemişlerdi

" Samsung’un Bixby akıllı hoparlörü yolda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un Bixby akıllı hoparlörü yolda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un Bixby akıllı hoparlörü yolda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "