Samsung, Uygulama Geliştiricileri Bekliyor


25 Mayıs 2010 Salı 07:30
Samsung, Uygulama Geliştiricileri Bekliyor

Developers’ Day Hakkında:

Wave, Bada ve A-Store’un (Samsung Apps) ilk meyvelerinden oluşan Bada mobil platformu uygulama geliştiriciler için fırsatlar sunup, Samsung mobil cihazlarında daha zengin bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Siz de Samsung’un yeni mobil platformu bada için yeni uygulamalar geliştirin ve kazanın.

Yazılımlarına güvenen tüm uygulama geliştiriciler site üzerindeki “Başvuru Formu”nu doldurarak Samsung tarafından sağlanacak olanaklara sahip olabilirler. Developers’ Day 1 Haziran Salı günü Emirgan’da The Seed’de gerçekleştirilecek. Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için hemen www.samsungdevelopersday.com‘u ziyaret edin, kaydınızı yaptırın.

Samsung Apps Hakkında:

MOB!L hayatınıza renk katın Samsung Cep Telefonunuz için tasarlanmış ilginç uygulamaları keşfedin. Samsung Apps, Samsung Cep Telefonunuz için özel olarak geliştirilmiş ve özenle seçilmiş çeşitli mobil uygulamalar sunar. Yepyeni mobil deneyimlerle, yeni bir Samsung mobil dünyası sizi bekliyor. Mobil cihazınız üzerine kurulu olan Samsung Apps, telefonunuz üzerinde çalışan tüm uygulamaları gösterir.

Ayrıca bilgisayarınız üzerine kurulu olan Samsung Apps, mobil cihazlar için uygulamalara gözatmanızı ve uygulamalar indirmenizi eğlenceli hale getirir. Samsung Kies bilgisayarınızı telefonunuza bağlayarak, veri eşitlemenizi ve yeni uygulamalar aramanızı kolaylaştırır. Samsung Kies üzerindeki Samsung Apps Widget’I kullanarak, hangi ağda olursanız olun, uygulamaları bilgisayarınızda tam ekran boyutunda görüntüleyebilirsiniz. Bir Samsung Apps üyesi olarak veya cep telefonunuzu kaydederek servisleri de kişiselleştirebilirsiniz.

Uygulama Mağazası dünya çapındaki akıllı cep telefonu kullanıcılarının yeni, heyecan verici uygulamaları keşfedip, indirmelerine olanak sağlıyor.

Bada Hakkında:

Samsung bada – Mobil Sektöründe Gelecek Dalga

Uygulama geliştiricileri milyonlarca Samsung Cep Telefonu için Mobil Uygulamalar Yaratma Şansına Sahip Oluyor
Dünya çapında daha çok cep telefonu kullanıcısına daha zengin akıllı telefon deneyimine erişim sağlamak için Samsung, birçok farklı mobil uygulama ve içeriği kapsayan yeni bir platform olan Samsung bada’yı sunuyor.
Kore dilinde “okyanus” anlamına gelen “bada”, bu yeni platformu kullanarak yaratılabilecek sınırsız çeşit uygulamaya gönderme yapma amacıyla seçildi. bada ayrıca Samsung’un mobil sektöründe çeşitli birçok açık platforma verdiği önemi de vurguluyor.

Samsung, cep telefonlarına yönelik olarak daha önce geliştirdiği platformlardan edindiği deneyimlere dayanarak, yeni platformlar yaratabiliyor ve uygulama geliştiricileri için de birçok fırsatlar sunabiliyor. Uygulama geliştiricileri Samsung bada’yı çok kolay bir şekilde kullanabilecek bu da Samsung bada’yı özellikle Web hizmetlerini kullanan uygulamalar alanında, bugüne kadar piyasada yer alan en geliştirici-dostu platform olarak öne çıkaracak. Samsung bada’nın çığır açan kullanıcı arayüzü; uygulama geliştiricileri için sofistike ve çekici bir arayüz tasarımına da dönüştürülebiliyor.

Samsung cep telefonu kullanıcılarına yönelik seçenekleri zenginleştirerek, onların akıllı telefon deneyimlerinden daha çok keyif almalarına yardımcı oluyor. Samsung bada’yı edinerek kullanıcılar, cep telefonlarında bir dizi farklı uygulamayı kullanabilecek. Samsung bada ayrıca cep telefonu operatörlerine yönelik olarak da entegre edilmesi kolay bir platform sunuyor. Böylece, cep telefonu operatörleri abonelerine benzersiz ve farklı hizmetler sunabilecek.

Wave Hakkında:

Samsung Wave mükemmel görüntü kalitesinin yanı sıra sosyal medya entegrasyonu ile akıllı telefon piyasasına yeni bir soluk getiriyor. 8.3 cm genişliğindeki ekranı 800*480 piksel çözünürlükte olan Samsung Wave, Super AMOLED olarak tanımlanıyor çünkü, bu ekranlar AMOLED özellikli ekranlara gmre 5 kat daha parlak ve keskin görüntü sunabiliyor.

Çok daha parlak, daha net ve daha az yansıtma özellikleriyle bir cep telefonunun da şimdiye kadar ki en iyi görüntü kalitesi.

Bada SDK’sı:

Samsung’un yeni açık mobil platformu bada SDK(yazılım geliştirme kiti)’nın beta versiyonunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu versiyon ile kendi uygulamalarınızı kendiniz yaratabiliyorsunuz. Bu uygulamalar Samsung’un ilk bada ile çalışan modeli olan Wave telefonuna kurulabilyor ve test edilebiliyor.

SDK bir dizi bileşeni içeriyor: entegre geliştirme ortamı (IDE), simülatör, kullanıcı arayüzü kurucu, örnek uygulamalar, dokümantasyon ve bilgilendirici kılavuzlar. Samsung bada’nın IDE’si birçok mobil cihaz geliştirici tarafından kullanılan popüler bir geliştirme ortamı olan Eclipse CDT’ye(C/C++Geliştirme Araçları) dayanıyor. Simülatör fiziksel bir cihaza ihtiyaç olmaksızın yerel bir test ortamı sunuyor.

Bada platformu uygulama geliştiricileri için zengin özelliklere sahip olan ve mobil alanlarda kullanıcıların deneyimlerini pekiştiren uygulamalar geliştirmelerine olanak tanıyor. Yeni bir Kullanıcı Arayüzü yapısı da sunuyor. Bu yapı gelecek nesil Samsung TouchWiz Kullanıcı Arayüzünü destekliyor. Samsung bada ayrıca hareketleri algılama, ince ayarlı titreşim kontrolü ve yüz tanıma gibi özelliklere sahip web tabanlı bir kontrol olan Adobe®Flash®’ı da destekliyor. Adobe®Flash® daha fazla yaratıcılık ve kullanıcı etkileşimi için yeni fırsatlar oluşturuyor. Samsung bada kendisini geleneksel, klasik mobil işletim sistemlerinden ayırıcı bir dizi yeni hizmet-merkezli özellikler de sunuyor. Sosyal paylaşım ağları, içerik yönetimi, yer-tabanlı hizmetler ve ticari hizmetler gibi bir dizi hizmet-merkezli özelliğin tümü arka uç bada sunucuları tarafından destekleniyor.

SDK’ya Samsung’un bada geliştirme web sitesinden (developer.bada.com) erişebileceksiniz. Bu sitede, bada için geliştirebileceğiniz bada bilgilendirici kılavuzları, bada API (Uygulama Programı Arayüzü) referansı dokümanları, bada geliştiricileri için rehberler gibi bileşenleri geliştirmek için kapsamlı bir dizi kaynak bulacaksınız. Ayrıca, bu site üzerinden diğer bada uygulama geliştiricileri ve bada teknisyenleri ile irtibata geçebilecek ve çevrimiçi forumlara katılabileceksiniz. Bu siteden tüm bada geliştirme sitesi üyeleri yararlanabiliyor. Üyeliğin ücretsiz olduğu siteye bugün itibariyle herkes girebilir.

Görüş ve sorularınız için lütfen Geliştirme Sitemizdeki Forum bölümünü ziyaret edin. Bu platformu daha fazla özellik ve işlevlerle geliştirmeye ve genişletmeye devam edeceğiz . Bu süreçte de sizden gelecek görüş ve geri bildirimler çok değerli. Bu SDK versiyonu mobil platforma heyecan verici yolculuğumuzda attığımız ilk adımlardan biri.

Bu maceraya siz de davetlisiniz!

Ayrıntılı bilgi için Samsungdevelopersday.com adresine tıklayın.

Advertorial
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
9 yıl önce

flash varmı
ya badada

" Samsung, Uygulama Geliştiricileri Bekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung, Uygulama Geliştiricileri Bekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung, Uygulama Geliştiricileri Bekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2