Samsung ve LG Display’den sürpriz ortaklık


09 Nisan 2021 Cuma 15:47
ABONE OL
Samsung ve LG Display’den sürpriz ortaklık

MTN, ETNews ve Seoul Economic Daily‘den gelen yeni raporlara göre Samsung Electronics, LG Display‘den milyonlarca OLED TV paneli sipariş etmeye hazırlanıyor.

Ortaya çıkan iddialara göre yetkililer geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek ilgili anlaşmayı yaptı. Bu anlaşma kapsamında LG Display, Samsung‘a  yılın ikinci yarısında 1 milyon, gelecek yıl ise 4 milyon panel tedarik etmeyi hedefliyor.

LG Samsung’a milyonlarca panel tedarik edecek

Anlaşma sonuçlandırılırsa Samsung, OLED panellerini Güney Koreli rakibi ve pazar liderinden ilk kez satın almış olacak. Bilindiği üzere Samsung, OLED TV pazarından beş yıldan fazla bir süre önce çıktı.

Samsung 15.6 inçlik 4K OLED dizüstü ekranını üretecek! SDN-1

Ayrıca bilindiği üzere hali hazırda LG Display, LG Electronics’in yanı sıra Sony, Vizio ve Hisense gibi çeşitli TV üreticilerine OLED paneller sağlıyor.

Geçen yıl LG Display, OLED üretim hatlarının genişletildiğini duyurdu ve pazar araştırma şirket TrendForce, üretim kapasitesinin bu yılın ikinci çeyreğinde daha da artacağını belirtti. MTN ise LG Display’in toplam OLED TV paneli üretim kapasitesinin bu yıl yaklaşık 8 milyon ünite olduğunu bildirdi.

Ortaya çıkan raporlar, Samsung’un şu anda televizyon serisinde kullandığı LCD panellerinden uzaklaşmasının son göstergesi olarak değerlendiriliyor. Samsung’un QLED TV‘leri bile hala kuantum nokta katmanının arkasındaki LCD panelleri kullanıyor.

Hatırlayacağınız üzere geçen yıl Samsung Display, Çinli rakiplerin sert fiyat rekabeti karşısında LCD panel üretimini durduracağını açıkladı. Ancak pandeminin talepte artışa yol açmasının ardından bu durdurmayı erteleyeceğini bildirilmişti.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Samsung ve LG Display’den sürpriz ortaklık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ve LG Display’den sürpriz ortaklık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ve LG Display’den sürpriz ortaklık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de! Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de!
  2. 2 Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor? Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor?
  3. 3 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  4. 4 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  5. 5 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  6. 6 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  7. 7 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  8. 8 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  9. 9 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  10. 10 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit