Okunma

Samsung ve Nokia’nın Reklam Savaşı


02 Eylül 2013 Pazartesi 06:15
Samsung ve Nokia’nın Reklam Savaşı

Akıllı telefon pazarı her geçen gün biraz daha kızışıyor. Modellerin çeşitlendiği, rekabetin üst düzeye çıktığı bu dönemde çekişmeler reklam alanına da sıçramış durumda. Hatırlanacağı gibi Microsoft hem akıllı telefon hem de tablet alanında rakip marka karşıtlığını benimseyen reklamlar ile çokça adından söz ettirmişti.

Microsoft’tan İğneleyici Reklamlara Devam 

Microsoft, Nokia’yı satın aldı

Benzer bir çekişme sadece TV reklamlarında değil sokakta da yaşanıyor. İngiltere’den gelen son görüntüler bu defa kapışan ikilinin Samsung ve Nokia olduğunu gözler önüne serdi. Bu seferki mücadele alanı ise reklam panoları.

Samsung, yeni akıllı telefonu Galaxy 4 Zoom için hazırladığı bir reklam görselini, iki caddenin kesişim noktasında, enine doğru uzayan bir panoya yerleştirmiş. Reklam panosunun soldan sağa uzunluğu hem cihazın uzayan merceğine gönderme yapıyor, hem de bulunduğu nokta itibarıyla oldukça iyi bir görüş açısı sağlıyor. Her şey Samsung’un lehine görünüyor…

Aslında öyle ama işler pek de Samsung’un istediği gibi gitmiyor. Nokia, reklam panosunun yanında uygun bir yer bulamamış olacak ki, araç üzerinde taşınan mobil bir reklam panosunu Samsung reklamının hemen yayına getirip bırakıyor. Nokiareklamı, Samsung reklamındaki “10 kat zum yapabilen tek akıllı telefon” sloganına  “Hala bu geleni görmedi…” sloganı ile cevap veriyor.

Akıllı telefon pazarındaki ateşli rekabet, üreticileri daha iyi ürünler yapmaya zorlaması ve gülümseten reklamlara sebep olması nedeniyle her daim tüketicilere yarıyor.

:: Akıllı telefon ve tablet pazarındaki atışmalı rekabetten hoşlanıyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

27 yorum - “Samsung ve Nokia’nın Reklam Savaşı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  samsung mu nokiayı yer? ahahaha güldürmeyin.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yazik nokia ya reklam pano sunun yanına uygun bir yer bulamamıș

 3. cyberfalcon dedi ki:

  Microsoft Nokia’yı satın aldı haberine ana sayfadan o kadar baktım göremedim. Burada linkten girdim. Sonra tekrara ana sayfadan baktım yine göremedim. Linkteki haberden haberin saatine baktım, sonra ana sayfaya gittim o saatlerdeki haberlere baktım yine bulamadım. Ana sayfada haber yok ama burada linki var.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Apple samsungla kapışamıyor Nokia’nın haddini bilsin bence ve dünyanın en iyisi tartışmasız galaxy s4

 5. SDN Okuru dedi ki:

  1020 yi s4 zoomla kıyaslamakta saçmalık..tasarım bile ne olduğunu söylüyoken kıyaslamak..?? 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  03.09.2013 15:06 sen telefon görmemişsin?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ab hiçbiriniz birşeyden çakmıyorsunuz.. Nokia batıyordu şimdi microsoft aldı daha iyi gelişme sağlıyacak. Ama Samsung teknolojiyi her yönden geliştirmiş bir firma ve 41 mp olması birşey değiştirmiyor 8mp bile olabilir bu rakam zoom yapınca değişmez. Optik zoom yaklaştırdığında kaliteyi bozmadan yaklaştırır pixeli değiştirmez.. Biraz fotoğrafçılığı araştırın öyle konuşun… Burada samsung önde nokianın sloganı baya boş.. Kıskanma buna denir.. Buldu tabi birşeyden çakmayanları anca kazıyor.. Ama gördüğüm en iyi kamerası olan telefon iphone.. Hepsini tek geçer.. Ha bir de efekt eklenebilse uygulamasiz daha iyi olacak..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia’yı microsoft 7.2 milyar dolara satın almış bundan sonra nokia da baya köklü değişimler ***** ise şudur; nokia zaten baştan android işletim sistemini tercih etmemişti ve windows phone ile emeklemekten yeni çıkmak ü***** emeklemenin arkasından daha yürüme safhası gelecekti fakat microsoft nokia yı satın aldığı için nokia’nın samsung, ıphone, sony ve htc gibi büyük şirketlerin arasında yer alabilmesi için koşması ***** sebepten dolayı microsoft zaten kendine ait olan işletim sistemini daha da fazla geliştirecektir. İşletim sisteminin haricinde cihazların kasa vb. diğer aksamlarında da güzel değişimler yaptığı takdirde doğrudan koşmaya başlayacaktır.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia ergenler gibi açık ve net

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia neyin kafasını yaşıyor anlayamadım.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  3. sınıf firmalara yakışır hareketler bravo

 12. SDN Okuru dedi ki:

  samsung’un hayal gücü olmayan bir firma ve asla olmıyacak da bu şekilde eyri böyrü gitmeye devam edecek daha önceki bir modelnin güncellemiş sadece o kadar samsung m8800 i googlede aratırsanız ne demek istediğimiz anlarsınız..

 13. SDN Okuru dedi ki:

  İnç başına çöplük üretip dünyayı kirletmekten ve milletin cebinde ki üç kuruşa göz dikmekten başka bir halta yaramayan samsung cihazını savunanları anlamak güç. Cebinizde ki o yere göğe sığdıramadığınız galaxy s4 google play de kaç tana uygulamayı açamıyor. Markette ağlayan ağlayana. Adamlar halen cihazı root edip de arka planda çalışan uygulamaları durdurmaya çalışıyor. Acıyorum size dostlar. Eziksiniz ve maalesef ki kapitalistler sizin gibiler yüzünden zengin oluyor. Siz halen samsung kullanın 2 gb ram ile acaba ne kadar ram kaldı şunu nasıl boşaltsam derdine düşün. Sonra da bana hava atın bakkkkkk bende s4 var diye. Ben para vereyim samsunga da 2 gb ram yerine 16 falan taksın anca pakler sizi.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar kafa çalıştırmış reklam yapmış bizimkilerde kafaları çalıştırmak bir yana durdurmuş reklamı bile anlamamış daha

 15. Mehmet.Ç dedi ki:

  bence gayet hoş , rekabet girince işe eğlenceli oluyor

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia microsoftun artık ve apple iphone ios kalitesine, microsoft lumia wp8 alternatifi geliyor… Yaşasın süper haber… (l820) Ayrıca lumialar mağaza hariç her yönden iphonelardan daha üstün. Mağaza gelişince iphonenun pazar payı düşecek ve GDR3 güncellemesi gelincede donanım manyağı tüketicilerde wp8′ ze geçmeye başlayacak… WP8’zin geleceği parlak….

 17. SDN Okuru dedi ki:

  XBOX u geliştiren Microsoft Nokiayı satın aldıktan sonra Samsung ve Apple’ın Biraz düşünmesi gerekir.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  41 mp ve 4x zoom çok fazla net çeker bu yüzden ne kadar görüntüye yaklaşsanız bile netlik bozulmaz s4 zoom ise 10x zoom yapabiliyor fakat 16 mp zoom u var bence bu zoom a bu pixel yetersiz

 19. SDN Okuru dedi ki:

  NOKIA çırpınıyor.

 20. XXXX37 dedi ki:

  Nokia telefonda samsung la yarışamaz ,ama microsoft nokia yı almış bundan sonra nolur bakacaz.

 21. Boz Kurt dedi ki:

  Nokia’nın durumu içler acısı ..

 22. SDN Okuru dedi ki:

  güzel bir kare epey güldüm:D

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Centilmenlik ve reklamı aynı terazide tartmışsın ya bravo.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Çöp telefonlar yarışı

 25. SDN Okuru dedi ki:

  nokia hiç düşünüyormu samsung ciddi wp8 ürünleri yapsa fiyasada kalabileceğini ?

 26. SDN Okuru dedi ki:

  samsungun yerinde olsam 1020nin karşısına böyle bi telefon çıkarmazdım 😀

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia’nın yaptığı pek centilmence değil. Samsung istese Nokia’yı çıtır çıtır yer…

" Samsung ve Nokia’nın Reklam Savaşı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ve Nokia’nın Reklam Savaşı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ve Nokia’nın Reklam Savaşı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "