Android İstilasına Hazırlanın!


12 Aralık 2008 Cuma 19:57
Android İstilasına Hazırlanın!

Google tarafından desteklenen mobil işletim sistemi Android‘i kullanacak üreticilerin sayısı sürekli artıyor. Önde gelen telefon üreticileri Samsung ve Sony Ericsson da Android konusunda bazı açılımlarda bulunmayı hedefliyor. Open Handset Alliance (OHA) bünyesine yeni katılan Sony Ericsson, katıldığı gibi açıklamayı patlatmış, yaza doğru ilk Android’imiz geliyor demişti. Ayrıca Sony Ericsson, ABD’de FCC’den (telekomünikasyonda teknik konularla ilgilenen kurum) C905 isimli bir telefon için onay almış durumda. Bu telefonda 8 megapiksellik bir kamera, ksenon flaş, GPS, kablosuz ağ ve DLNA desteği bulunuyor. Dolayısıyla ilk şüpheler bu telefonun bahsi geçen Android işletim sistemli telefon olup olamayacağı yönünde.

Samsung Ne Yapıyor?

Samsung’un da ABD pazarına, ilk Android’li cep telefonu olan G1‘i piyasaya süren T-Mobile ile giriş yapması bekleniyor. Bu giriş yine 8 megapiksellik bir multimedya zengini telefonla olabilir. Memoir ismine sahip olacağı söylenen telefonda dokunmatik ekran, GPS ve ayrıca kamerasında da otomatik netleştirme özellikleri olabileceğinden bahsediliyor.

:: Android ne zaman Türkiye’ye ayak basacak?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android İstilasına Hazırlanın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android İstilasına Hazırlanın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android İstilasına Hazırlanın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "