Okunma

Samsung ve Sony’in SLCD Ortaklığı Bitti


26 Aralık 2011 Pazartesi 08:00
Samsung ve Sony’in SLCD Ortaklığı Bitti

Sony ve Samsung‘un 2004 yılında gerçekleştirdikleri S-LCD ortaklığı sonlandırıldı. Yüzde 50 – 50 hakka sahip iki firmadan biri olan Samsung, Sony‘e ait olan yüzde 50 hissesini satın aldı ve S-LCD adının tek sahibi oldu.

Samsung‘un yüzde 50 hisse için Sony‘e ödeyeceği miktar da açıklandı. 939 milyon dolarlık ücret karşılığında Samsung S-LCD’nin tek sahibi oldu.

Anlaşmada ortaya çıkan bir diğer madde ise Samsung ile Sony’in stratejik ortaklık oldu. Sony, Samsung’dan pazar fiyatlarına paralel olarak düzenli bir şekilde S-LCD alımı yapabilecek.

Anlaşma onay sürecinden geçtikten sonra tamamlanacak. 

:: OLED ve S-LCD teknolojileri ile Samsung’un panel üretiminde iddalı olmasını nasıl yorumluyorsunuz?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung ve Sony’in SLCD Ortaklığı Bitti”

  1. blackmamba07 dedi ki:

    sürekli bir değişim mevcut panel piyasasında sony samsung’dan ayrılıyor philips sony’den ayrılıyor. yatırım farklı noktalara yapılıyor. mesela yanılmıyorsam şu anda philips ve sony lg’nin 3d tv’lerinde kullandığı fpr panel’i kullanmak için lg ile anlaşma çabasındalardı hatta yanlış hatırlamıyorsam philips fpr panelleri kullanmaya başlamıştı bile.

" Samsung ve Sony’in SLCD Ortaklığı Bitti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ve Sony’in SLCD Ortaklığı Bitti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ve Sony’in SLCD Ortaklığı Bitti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "