Okunma

Samsung ve TOÇEV’den 2 Okul Daha


21 Ekim 2011 Cuma 10:38
Samsung ve TOÇEV’den 2 Okul Daha

Proje kapsamında Samsung tarafından yenilenen Erzurum ili, Aziziye İlçesi, Yoncalık Köyü İlköğretim Okulu ve Muş ili, Malazgirt İlçesi, Çiçekveren Köyü İlköğretim Okulu açılış törenlerinde, konuşan Samsung Electronics Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Nevra Sezer Tüfekçi Samsung’un sosyal sorumluluğa büyük önem verdiğini söyledi.

Sezer, “Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde sosyal sorumluluğumuzun bir parçası olarak özellikle, eğitim koşulları bakımından dezavantajlı konumda olan çocukların koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaları önceliklendirerek destekliyoruz” dedi.

Erzurum ve Muş’lu çocukları yepyeni okulları ile buluşturan Samsung’un, TOÇEV’in “Yaşasın Okulumuz” projesi kapsamında onarımını sağladığı okulların sayısı 9’a ulaşmış oldu.

TOÇEV ile birlikte koy okullarının yenilenmesi çalışmalarına 2005’den beri her sene aralıksız destek verdiklerini belirten Sezer, “Bu noktada TOÇEV ve Milli Eğitim Müdürlükleri yetkililerine emeklerinden ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Yaşasın Okulumuz projesi sayesinde köylerdeki özverili öğretmenlerimizin ve pek değerli öğrencilerimizin, kaliteli bir eğitimin gerçekleşmesini mümkün kılacak koşullara kavuşmuş olmalarından ötürü büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

TOÇEV Vakfı Genel Mudur Yardımcısı Aybike Yurtsever Guşa ise yaptığı konuşmada Samsung’a teşekkür ederek “Yaşasın Okulumuz projesinin ilk adımlarından itibaren Samsung ile el ele yürüyor olmanın gururu içerisindeyiz. Bugün, Samsung duyarlı olarak hareket etmemiş ve “çocuklarımıza nasıl destek olabilirizsorusunu kendilerine sormamış olsalardı, bu açılışımızı gerçekleştiremiyor dolayısı ile çocuklarımız ve öğretmenlerimizin gözündeki bu güzel ışıltıyı göremiyor olurduk. Samsung’a ve duyarlı çalışanlarına hepinizin huzurunda bir kere daha teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.” diye konuştu.

:: Samsung’un sosyal projelere verdiği desteği nasıl buluyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung ve TOÇEV’den 2 Okul Daha konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ve TOÇEV’den 2 Okul Daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ve TOÇEV’den 2 Okul Daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "