Samsung ve TOÇEV’den ebeveynlere rehberlik edecek online platform


14 Nisan 2021 Çarşamba 14:47
ABONE OL
Samsung ve TOÇEV’den ebeveynlere rehberlik edecek online platform

“Paylaşmanın Sorumluluğunu Al” projesi kapsamında bir araya gelen Samsung ve TOÇEV, ebeveynlere internetin zaman ve içerik açısından doğru kullanımı konusunda yol gösterecek online platform oluşturdu.

İkili tarafından oluşturulan platformda, ebeveynler çocukların güvenli internete erişimi konusunda birçok faydalı içeriğe ulaşabilecek ve çocuklarını internetin tehlikelerine karşı korumak için alabilecekleri aksiyonlar konusunda bilgilendiriliyor.

‘Paylaşmanın Sorumluluğunu Al’ internetin doğru kullanımı konusuna odaklanıyor

Samsung bu yıl, “İnterneti Tadında Kullan” kampanyası altında başlattığı “Paylaşmanın Sorumluluğunu Al” hareketi kapsamında küçük çocukları olan ebeveynlerin internetin zaman ve içerik açısından doğru kullanımı konusunda bilinçlendirilmesine odaklanıyor.

“Paylaşmanın Sorumluluğunu Al” internet sitesinde anne ve babalar çocukların güvenli internete erişimi konusunda faydalı içeriklere ulaşabilecek. Platform ebeveynlere hem yazılı hem de görüntülü içerikler sunacak.

Ayrıca platformda internette çocukların karşılaşabileceği riskler ve tehlikeler, konunun uzmanları tarafından detaylıca açıklanıyor. Platformda yer alan “Çocuğunuza güvenli interneti nasıl anlatırsınız?” bölümünde çocukların yaş gruplarına göre nelere dikkat edilmesi ve nasıl önlemler alınması gerektiği konuları da yer alıyor.

Platformda bir de kontrol listesi bulunuyor. Bu listede ebeveynler yapmaları gerekenleri liste halinde görüp takip edebiliyor. Yine platform üzerinde sunulan anket ile ebeveynler kendi internet kullanımlarını da değerlendirebiliyor. Bunların yanı sıra ebeveynlerin birçok detaya hâkim olabilmeleri için konu hakkındaki terim ve kavramları açıklayan bir dijital bilgelik sözlüğü de yer alıyor.

Samsung ve TOÇEV tarafından kurulan “Paylaşmanın Sorumluluğunu Al” platformuna buradan ulaşabilirsiniz.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Samsung ve TOÇEV’den ebeveynlere rehberlik edecek online platform konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ve TOÇEV’den ebeveynlere rehberlik edecek online platform ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ve TOÇEV’den ebeveynlere rehberlik edecek online platform ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!