Okunma

Samsung ve Turkcell 5G için anlaştı


14 Şubat 2018 Çarşamba 01:00
Samsung ve Turkcell 5G için anlaştı

Samsung, Turkcell ile önemli bir anlaşma imzaladı.  Yapılan anlaşma 5G’nin ülkemize daha hızlı gelmesini sağlayacak. 

Samsung, Amerika’da Verizon ile 5G hakkında anlaşma yaparak, 5G’nin ticari lansmanında Verizon ile birlikte çalışacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan birkaç hafta sonra da Türkiye’de de bir anlaşma imzalandı.

Turkcell ve Samsung Anlaşmayı Güney Kore’de imzalandı

Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu ve Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Güney Kore’de imzaladıkları anlaşmayla birlikte 5G konusundaki işbirliklerini genişletme kararı aldı. 

Anlaşmayla birlikte 5G testlerini birlikte yapacak olan şirketler, hem akıllı telefonlar hem de nesnelerin interneti konusunda çalışmalar yapacak. 

5G farklı kullanım alanlarına yönelik iş birliği

Samsung ve Turkcell, 2018 yılında Türkiye’de 5G şebeke teknolojilerini değerlendirmek ve test etmek için iş birliği yapacak.

Şirketler, iş birliğinin bir parçası olarak farklı kullanım alanlarını araştıracak. Bu ortaklık nihai olarak 5G teknolojilerinin ticarileştirilmesini hızlandırmaya ve Türkiye’nin dijital dönüşümünü desteklemeye yardımcı olacak.

İşbirliği her alanda: akıllı telefon, nesnelerin interneti, akıllı şehir

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, grup şirketlerinin Türkiye’nin kendi teknolojisini geliştiren ve üreten bir ülkeye dönüşmesine yardım etme hedef ve kararlılığına ilişkin olarak, “Bu amaçla uzun vadeli iş birlikleri yapıyoruz. Yerel olarak geliştirilen Turkcell 5G hizmetinin erkenden hayata geçmesinin ülkemizin sadece teknolojide değil, ekonomide de yeni bir sıçrayış yapabilmesine yönelik önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Samsung ile imzaladığımız iyi niyet mektubu ile birlikte, gelecek nesil teknolojiler ve Türkiye’de 5G’nin ticarileştirilmesi konusundaki ortak çalışmalarımızın kapsamını genişletiyoruz. Grup olarak, akıllı şehir çözümlerinde iş birliğine dayalı çalışmalarla büyüyen şehirler için hayatı kolaylaştıracak yerel uygulamalar da geliştireceğiz. Projelerde birlikte çalışacağız ve fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.

::İki teknoloji devinin yaptığı işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung ve Turkcell 5G için anlaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ve Turkcell 5G için anlaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ve Turkcell 5G için anlaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "