Samsung ve Windows’tan kablosuz dosya paylaşımı!


13 Nisan 2020 Pazartesi 15:15
Samsung ve Windows’tan kablosuz dosya paylaşımı!

Samsung ve Windows kablosuz dosya paylaşma için kullanıcıları sevindirecek haber geldi. Mobil cihazlardan Windows bilgisayara dosya paylaşımı için kablo kullanımı yavaşça ortadan kalkıyor.

Daha önceden de bazı marka akıllı telefonlar FTP rolü üstlenip ağ üzerinden paylaşım yapabiliyordu. Ancak bunda güvenlik riski de bulunuyor. Windows ve Samsung, bu paylaşımı kendi arasında yaptığı için güvenlik daha iyi noktaya gelmiş durumda.

Samsung ve Windows kablosuz dosya paylaşımı

Mobil cihazlarda yer alan fotoğraflar ve dosyaları yedeklemek için USB kabloları kullanılıyor. Ancak kabloların zamanla bozulması ve bilgisayarla olan bağlantıda, temas haline kopmalar yaşanması kullanıcıların hoşuna gitmiyor. Bu nedenle kablo zahmeti olmadan, Wi-Fi üzerinden dosya paylaşımı giderek yaygınlaşmaya başladı.

Alanında öncü iki firma Samsung ve Windows da bu konuda güçlerini birleştirdi. Windows 10 Insider Build ile ortaya çıkan özelliğe göre, basit sürükle bırak hareketleriyle dosyalar ağ üzerinden taşınabilecek.

Microsoft, son zamanlarda Android cihazlarla olan yeteneklerini giderek artırıyor. Daha önceden kullanıma alınan “Telefonunuz” uygulamasıyla da Android cihazlarda yer alan bildirimler Windows’ta görünüyor, SMS bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor.

samsung ve windows

Samsung cihazların da kolayca dosya transferi yapabilmesi için “Telefonunuz” uygulamasını bilgisayara ve Samsung cihaza kurması gerekiyor. Uygulama Windows için Microsoft Store, Android içinse Google Play Store’dan indiriliyor.

Dosya transferleri içinde bir sınır belirlenmiş durumda. Tek seferde en fazla 512 MB boyutundaki dosyalar transfer ediliyor. Bu da FULL HD çözünürlükteki bir filmin kablosuz şekilde paylaşılamayacağı anlamına geliyor.

Ayrıca boyuttan bağımsız olarak, 100 tane dosyayı aynı anda gönderme sınırı da belirtilmiş. Bu nedenle binlerce fotoğrafı bir anda göndermek şu an için mümkün değil.

Bütün bu özelliği kullanmak için hem Windows hem de Samsung cihazın aynı ağa bağlanması gerekiyor. Çünkü dosyaların transferi ev ya da iş yerindeki ağ cihazları üzerinden yapılıyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung ve Windows’tan kablosuz dosya paylaşımı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yok faydası yok. Hiç yok.

" Samsung ve Windows’tan kablosuz dosya paylaşımı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ve Windows’tan kablosuz dosya paylaşımı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ve Windows’tan kablosuz dosya paylaşımı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!