Okunma

Samsung VR ile mucize yaratacak


05 Aralık 2016 Pazartesi 04:00
Samsung VR ile mucize yaratacak

Fobiler insan hayatının bir parçası ama çoğu zaman hayata fazlasıyla olumsuz etkileri de olabiliyor. Yüksekten korkmak, kapalı alanda kalmaktan korkmak, kalabalık karşısında konuşmaktan korkmak, denize girmekten korkmak gibi sayısız fobi bulunuyor. 

Doktorlar çoğu zaman bu fobilerle savaşta yetersiz bile kalabiliyor. Korku sahibi kişinin korkularının üzerine gitmesi gerekirken, çoğu korku için bu imkanları yaratmak mümkün olmayabiliyor.

Sanal gerçeklik gözlükleriyle korku yaşamak

Samsung Kanada, şimdi sahip olduğu sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde, insanların korkularını yenmesine yardımcı olmak için bir program başlatıyor. 

VR Therapy isimli sistem, örneğin, yükseklik korkusu olan birini gerçekten yüksek bir yere çıkarıp tehlikeye atmadan, sanal gerçeklik gözlükleri ile yüksek bir noktaya taşıyacak ve korkusuyla yüzleşmesini sağlayacak.

Özel olarak hazırlanmış videolarla çalışacak sistem, her korkuyu önce hafif korkutucu videolarla yaşatacak. Yükseklik korkusu olan bir kişi, cam bir asansörün içinde adım adım yukarılara çıkacak, korkusu geçtikçe, bir üst kata ulaşacak.

Sistem daha önce Avrupa, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde denenmiş ve başarıya ulaşmıştı.

Kanada’daki denemeden sonra Samsung’un bu sistemi sekiz ülkeye daha genişletmesi bekleniyor.

Samsung Kanada’nın VR Therapy sistemi hakkında hazırladığı tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ukXFln1eCZw]

:: VR gözlükleri kullanıyor musunuz ve bu yöntemin işe yarayacağını düşünüyor musunuz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Samsung VR ile mucize yaratacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Vr 50 60 yıllık bir buluş dün icat edilmedi bugünler de tekrar popüler olmuş olabilir ama tıpta ve mühendislik de ilkel sürümleri kullanılıyordu bu bahsettikleriniz de dahil yazdığınız konuyu azıcık irdeleyin araştırın detaylandırın hemi.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Epilepsi sayısı artacak

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu appler zaten uzun zamandır var. Yükseklik korkusu, public speaking gibi konularda olanlarını aylar önce denemiştim kendi s7 edge'im ve gear vr'ımla. Az daha dikkatli haber yapalım arkadaşlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone pismanliktir 1 sene 6splus kullandım sattım xiaomi mi5 aldım inanın daha hızlı 6s ten androidin yavaş olduğunu diyenler kesin en son s3 kullananlardir

" Samsung VR ile mucize yaratacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung VR ile mucize yaratacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung VR ile mucize yaratacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "