Okunma

Samsung Web Kullanımında Öne Geçti!


11 Temmuz 2013 Perşembe 06:25
Samsung Web Kullanımında Öne Geçti!

Akıllı telefon pazarının iki devi Samsung ve Apple birçok alanda birbirleriyle rekabet halinde. Bu alanlardan biri de akıllı telefonlar aracılığı ile gerçekleştirilen web kullanımı olarak öne çıkıyor. 9to5google sitesinin haberine göre Koreli şirket kıl payı da olsa ilk kez Apple‘ı bu alanda geride bırakayı başardı. 

Sıralama Tamamen Değişti

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Nokia‘ın birinci olduğu mobil telefon tabanlı web kullanımında şirketin payı yüzde 28.05 seviyesindeydi. Hemen ardından gelen Apple yüzde 25.43 ve üçüncü sıradaki Samsung ise yüzde 19.46‘lık bir paya sahipti. Aradan geçen bir yılda sıralama baştan aşağı değişirken Nokia büyük bir düşüş, Samsung ise önemli bir yükseliş sağladı.

 

Nokia Birincilikten Üçüncülüğe

2013 yılı verilerine göre yüzde 25.47‘lik bir orana sahip olan Samsung üçüncü sıradan ilk sıraya yükselirken, hemen arkasına 25.09‘luk pay ile Apple yerleşti. Geçen senenin birincisi Nokia ise 21.96‘lık pay ile üçüncü sıraya geriledi. Blackberry’nin yüzde 5‘in üzerinde olan internet kullanım payı ise yüzde 3‘lere kadar düştü.

:: Mobil telefonunuzu Web’de dolaşmak için sıklıkla kullanıyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Samsung Web Kullanımında Öne Geçti!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sony suya düştü boguldu

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Note 2 kullaniyorum bilgisayara nadir isim düşer

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Dony others da geçiyor Hahaha 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sony bunlarla kiyaslanacak kadar ezikmi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sony suya düşmüş. Çıkmak için uğraşıyomuş!!!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sony suya düşmüş. Çıkmak için uğraşıyomuş!!!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Off sony ciler sizde basladiniz

 8. SDN Okuru dedi ki:

  SONY YOKMU NERDE HANI.

" Samsung Web Kullanımında Öne Geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Web Kullanımında Öne Geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Web Kullanımında Öne Geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "