Okunma

Samsung yapay zeka için Google ile çalışacak!


25 Ocak 2017 Çarşamba 20:59
Samsung yapay zeka için Google ile çalışacak!

Yapay zeka geliştirme tutkusu neredeyse teknolojinin tarihi kadar eskidir. İlk makinelerden bu yana insanoğlu kendisi gibi düşünebilen, yorum yapabilen makineler üretme hayaliyle yaşamış ve bu yönde çaba harcamıştır.

Günümüzde ise bu hayale en yakın olan icat, kuşkusuz sesli asistanlardır. Birçok işlevi yerine getirebilecek ölçütte gelişmiş olsalar da, sesli asistanlar maalesef halen hayal edilenin çok gerisindeler.

Samsung yapay zekâ için Google ile beraber çalışmak istiyor!

Teknolojik gelişmelerin başını çeken sayılı firmalardan olan Samsung, diğer bir teknoloji devi olan Google ile yapay zeka üzerine çalışmak istediğini belirtti.

17-01/25/samsung-yapay-zeka-icin-google-ile-beraber-calismak-istiyor-2.jpg

Şirketin telefon bölümünün başkanı tarafından yapılan açıklamada, Samsung ve Google’un gelişen yapay zeka pazarında söz sahibi olabilmesi için güçlerini birleştirmesi gerektiğinin üzerinde duruldu.

Samsung, Galaxy S8+ için çalışıyor!

Özellikle rakip firmaların yeni akıllı telefonları için Google ve Amazon ile yaptığı anlaşmalar bir bir duyulmaya başlayınca, zaten S8 için sağlam bir sesli asistan arayışında olan Samsung, anlaşılan o ki geri kalmamak adına çareyi Google ile birlikte çalışmakta bulmuş.

Son olarak şunu da belirtmek isteriz ki, yapılan bu açıklamanın ardından umarız bu iki dev güçlerini birleştirir ve ortaya gerçekten akıllara durgunluk verecek bir iş çıkar.

:: Siz bu yeni gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung yapay zeka için Google ile çalışacak!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    samsun ve google birleşse apple samsung savaşının galibi samsung olur

  2. SDN Okuru dedi ki:

    İki firma birleşirse koşulsuz en iyi asistan ortaya çıkacak, emin olabilirsiniz.

" Samsung yapay zeka için Google ile çalışacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung yapay zeka için Google ile çalışacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung yapay zeka için Google ile çalışacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "