Okunma

Samsung’dan Yeni Altyazı Teknolojisi


31 Ağustos 2015 Pazartesi 14:00
Samsung’dan Yeni Altyazı Teknolojisi

Altyazı desteği, yabancı dilde seslendirilen programlar izlerken hayati öneme sahip oluyor. Filmler, diziler, belgeseller ve diğer programlar için altyazı desteği kolaylıkla sağlanırken, bu desteğin canlı yayın programlarında sağlanması çok daha zor bir işlem.

Bu noktada Samsung, kendi akıllı televizyonlarının altyazı teknolojisini geliştirerek daha iyi bir altyazı performansı sunmanın yanısıra, görme ve işitme engelli insanların da işini görecek yenilikler getirmeyi planlıyor.

Samsung, canlı yayınlara altyazı desteği getiriyor!

Teknoloji devi, yayınladığı bildiri ile Eylül ayındaki IFA etkinliğinde yeni HbbTV 2.0 formatını tanıtacağını duyurdu. Pilot-A projesinin ilk elementi olacak bu yeni altyazı formatının tanıtımını, gitme şansı bulursanız Berlin‘deki etkinlikte izleyebilirsiniz.

Teknik bilgilerle kafanızı karıştırmak yerine kısaca bu yeni HbbTV 2.0 formatının genişbantlı yayın desteği ile geleceğini söylememiz yeterli. Geniş bantlı yayın desteği sayesinde artık canlı yayın programlarını altyazı ile izleyebileceksiniz.

Bu yeni teknoloji hakkında Samsung yetkilisi Mi Young Soo, böyle bir projeyi hayata geçirmek için çok çalıştıklarını ve bu yeni teknolojiyi sunmaktan gurur duyacaklarını söyledi.

:: Canlı yayınlara altyazı desteğinin gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Topçu

İyi bir oyuncu ve sıkı bir teknoloji takipçisi. Mütercim tercümanlık öğrencisi ve oyun programlama ile ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Samsung’dan Yeni Altyazı Teknolojisi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  boyle bos işlerle uğraşcaklarına , öncelikle usb den izlemek istediğim filmlerin altyazı rengini kullanıcıya değiştirme özelliği eklesinler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Samsumg yapmış. Şaşırtmıyor artık

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Acaba 4k dışındaki tizen işletim sistemi olan tvleride kapsıyacak mı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  "Apple'in WWDC 15 Event'inda ben hatirliyorum canli altyazi vardi ***** Cook'an Tim Amca ne soylerse soylesin (Ingilizce), canli altyazi da tum soylediklerini gorebiliyorduk (Ingilizce).nnAyrica, haberde, gorme engelli kisilerin isini kolaylastiracak demissiniz. Iyi de, gorme engelli birisi, gunesin batisini goremeyebilecegi gibi, altyaziyi da goremez ***** Onda bildi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Helal Samsung

 6. SDN Okuru dedi ki:

  iyi olur lansmanlar'da çok güzel olur….

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bi bunu yapmamıştınız la helal olsun. Ülke kuracak yakında.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Apple yapsa adamlar yapmış dersiniz mk samsung ne güzel yapmış işte

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Apple bunu kullanmıyor muydu

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bu zaten WWDC de vardı.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Wow kasan donan altyazı geliyor.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Geniş bantlı yayın desteği ne demek? IP tv mi bundan kastınız? Yani uydudan gelen yayın için olmayacak mı ya da kablolu tvden?

 13. YiðitBey dedi ki:

  Apple’in WWDC 15 Event’inda ben hatirliyorum canli altyazi vardi ***** />nAyaklari Cook’an Tim Amca ne soylerse soylesin (Ingilizce), canli altyazi da tum soylediklerini gorebiliyorduk (Ingilizce).nnAyrica, haberde, gorme engelli kisilerin isini kolaylastiracak demissiniz. Iyi de, gorme engelli birisi, gunesin batisini goremeyebilecegi gibi, altyaziyi da goremez ki.

" Samsung’dan Yeni Altyazı Teknolojisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan Yeni Altyazı Teknolojisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan Yeni Altyazı Teknolojisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "