Okunma

Samsung yeni bir esnek ekran patenti aldı!


27 Kasım 2016 Pazar 07:00
Samsung yeni bir esnek ekran patenti aldı!

Geleceğe dönük teknolojiler için firmalar son hız çalışmaya devam ediyor. Bu firmalardan biri olan Samsung, yeni geliştireceği esnek ekranlar için yeni bir patenti daha bünyesine kattı.

Koreli firma bildiğiniz üzere esnek ekranlar için yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalıştığı bu teknoloji ile artık hayal ettiğimiz esnek ekranlara yakın bir zamanda kavuşacağız gibi görünüyor.  Son zamanlarda esnek ekran söylentileri ile çıkan Samsung, bu seferde karşımıza kendiliğinden katlanabilir ekran haberi ile çıktı.

Samsung’tan kendi kendine katlabilen ekran!

Samsung yetkilileri ‘’kendi kendine katlabilen ekran’’ patentini ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından verildiği duyurdu. Karşımıza yeni teknolojiler ile çıkmaya hazırlanan Samsung,Note 7’den sonra uğradığı büyük zararın yaralarını sarmak istiyor.

16-11/27/1-4.jpg 16-11/27/1-2.jpg

Pek fazla ayrıntıya girmeden kendi kendine katlanabilir ekranının hakkında teknik ayrıntılar paylaşan Samsung, yapay kas yapısı sayesinde dışarıdan hiçbir kuvvet uygulanmadan ekranın katlanabileceğini belirtti. Akıllı malzeme sisteminden yararlanacak olan Samsung, sinema filmlerinde gördüğümüz kendiliğinden katlanabilen ekran teknolojisiyle yeni bir çağ başlatmayı hedefliyor.

::Samsung’un yeni teknoloji arayışları, Note 7’den uğradığı zararı kapatabilecek mi?

Kaydet

Kaydet

Kaydet
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung yeni bir esnek ekran patenti aldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Cok oldu alali haci.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Samsung da apple gibi aklına gelen herşeyin patentini alıyor. Apple zaten yakında elma nın patentini alıp iapple fruit satılına başlar.

" Samsung yeni bir esnek ekran patenti aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung yeni bir esnek ekran patenti aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung yeni bir esnek ekran patenti aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "