Okunma

Samsung’un sıra dışı katlanabilir telefon patenti!


30 Kasım 2018 Cuma 07:00
Samsung’un sıra dışı katlanabilir telefon patenti!

Markalar son zamanlarda, akıllı telefonlarda yenilikçi tasarım anlayışıyla hareket ediyorlar. Son zamanlarda sıkça gördüğümüz üzere her markanın, kendine çizdiği farklı planları bulunuyor. Bazıları kamerayı saklamak için kaydırılabilir çerçeve eklerken, bazıları kamerayı ekranın ortasına gömüyor. Bu alanda en büyük adımlardan birisini ise Samsung, katlanabilir telefon ile yapmıştı.

Yenilikte sınır tanımayan katlanabilir telefon!

Samsung’un yeni görüntülenen patenti, yukarıda bahsettiğimiz bazı tasarım örneklerini birleştirmeyi deniyor. Kaydırılabilir çerçeve ve katlanabilir ekrandan bahsediyoruz. Telefon, önden gayet standart bir görünüme sahip. Hatta Samsung modellerine, yıllarca eşlik eden fiziksel ana ekran tuşu da bulunuyor. Arka tarafta da çok yüksek farklar bulunmuyor. Ancak metal çerçeve incelendiğinde açık şekilde farklılıklar var.

katlanabilir telefon

Arka çerçeve, Mi Mix 3 modeline benzer şekilde kaydırılıyor. Bu sayede arka tarafta bulunan kamera ve ikincil bildirim ekranına ulaşabiliyorsunuz. Evet, cihazın arka kısmında bildirim, saat ve tarih gibi detayları görebileceğiniz bir alan da bulunuyor. Ne kadar başarılı ya da kullanışlı olacağını tahmin etmek biraz güç.

Cihazın ortasında bulunan menteşe yapısı, cihazı katlanabilir bir telefon yapar. Cihaz katlandığında dış tarafta dokunmatik bir alan bulunmasa dahi, ikincil ekran daima açık bir şekilde görevini sürdürür. Bu cihaz, bir patent olduğu için, piyasaya çıkması kesin değil. Katlanabilir telefonlarda, tasarımsal tepkileri ölçmek için bu gibi patentler, ortaya sürülebiliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung’un sıra dışı katlanabilir telefon patenti!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    😂

  2. Anonim dedi ki:

    Şu tanıtılan ürün sadece ortadan ikiye katlanıyor. Eğer sırf bunun için bu kadar arge yaptılarsa hakikaten boş iş olmuş. Madem inovasyon arıyosun iki tane bitişik ekran koy açıldığında tam bütünleşik görüntü versinler tıpkı monitörlerde yapıldığı gibi.

" Samsung’un sıra dışı katlanabilir telefon patenti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un sıra dışı katlanabilir telefon patenti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un sıra dışı katlanabilir telefon patenti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "