Okunma

Samsung yeni QLED TV serisini tanıttı


15 Mart 2017 Çarşamba 09:00
Samsung yeni QLED TV serisini tanıttı

Bugün Paris’te düzenlenen global TV lansman etkinliğinde, premium QLED TV serisi ve The Frame hakkında yeni ayrıntıları duyuran Samsung, parlaklık seviyeleri ve görsel deneyim sunduğu için “Işığın TV’si” ismini alan QLED TV’yi tanıtmak için Paris’i seçti.

Q Smart : Ev eğlence sistemi

En yeni QLED TV’nin tasarımında; tüketici ön planda tutuldu ve tüketicilerin üç önemli talebine, Q Picture, Q Smart ve Q Style adı verilen çözümler sunuldu. Samsung bir kez daha İsviçreli tasarımcı Yves Behar ile çalıştı.

Samsung Smart Hub, doğrudan QLED TV aracılığıyla iyi bir deneyim sunmak amacıyla genişletildi. Geliştirilen Samsung One Uzaktan Kumanda artık daha fazla cihazı destekliyor ve daha fazla Smart TV özelliği için ses kontrolü imkanı sunuyor.

Kullanıcılar, Android veya iOS mobil cihazlarda bulunan en yeni Smart View Uygulamasıyla eşleştirildiğinde, Smart Hub‘a akıllı cihazlar üzerinden erişim sağlayabilecekler.

17-03/15/1489513698_q_gravity_stand.jpg

The Frame : Duvardaki tablo

Yeni inovatif teknolojiye dayanan The Frame, “Sanat Modu” açık olduğunda duvarda asılı bir tablo gibi görünüyor. Standart bir televizyonda olduğu gibi görüntünün kararması yerine, kullanıcının The Frame’deki özel tasarım dijital sanat ürünlerinden birini seçmesi sağlanarak, Lifestyle TV’nin ekranı bir tabloya dönüştürülüyor.

 17-03/15/1489513692_q_studio_stand.jpg

Q Style : Tasarımsal dokunuşlar

Samsung, her eve uyabilecek yeni tasarım öğeleri sunuyor. Tek kablo sistemiyle kablo dağınıklığının ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Tüketiciler, eskiden set üstü kutularıyla ve harici cihazlarla işgal edilen oturma odasını boşaltarak, elde ettikleri alanı tüm cihazları bir araya getiren tek bir optik kablo ile düzenleyebiliyorlar.

Ürünlerin fiyat bilgisi verilmezken, ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı da merak edilenler bilgiler arasında.

:: Evde hangi marka televizyon kullanıyorsunuz ?


7 yorum - “Samsung yeni QLED TV serisini tanıttı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung ve lg tv de en iyisi diğerleri çöp zaten. Zaten çoğu tv üreticisi samsung ya da lg panel kullanıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyanın en iyi tv serisi kesinlikle rakipsiz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  LG OLED signature Samsung'a bence çok güzel damga vurdu. Geçen inceledim bir mağazada, hayran kaldım. Samsung halen LED 4K'da kaldı. Quantum dot yaptı ama OLED bence daha iyi görüntü veriyor. 20bin liram olsa durmam alırım 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyat kaç fiyat???

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kaç para olacak ki bunlar.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İyiymiş

Yorum yazın

Geri bildirim