Samsung’da drone’la teslimat dönemi başlıyor


24 Mart 2021 Çarşamba 16:29
ABONE OL
Samsung’da drone’la teslimat dönemi başlıyor

Samsung, İrlanda’da Galaxy ürünleri için drone’la teslimat yapmaya başlayacak. İrlanda‘daki bazı Samsung müşterileri, siparişlerini gökyüzüne yükselip birkaç dakika içinde kendilerine ulaşabilen bir kuryeyle teslim alabilecek. Teknoloji devi, en son Galaxy cihazlarını satın aldıkları sürece İrlandalı müşteriler için drone teslimatını bir seçenek haline getirmek için Manna Drone Delivery ile işbirliği yaptı.

Drone’la teslimata uygun modeller arasında S21 Ultra, Galaxy Buds Pro, Galaxy Tab S7, Galaxy Watch 3 ve Galaxy A Serisi bulunuyor. Buna ek olarak, siparişlerin yalnızca Samsung‘un İrlanda web sitesi üzerinden verilmesi gerekiyor. Ayrıca bu seçeneğin şu anda yalnızca Oranmore adlı bir kasabada bulunan müşteriler için geçerli olduğunu belirtelim.

Drone hizmeti şu anda yalnızca bir kasabada mevcut

Manna ilgili teslimatlar için, 164 ila 262 fit yükseklikte ve 60 km/s‘yi aşan hızlarda uçabilen özel uzay sınıfı dronelar kullanıyor. Şirket, bir drone’nun sevkıyat merkezinden ayrıldıktan sonra üç dakika içinde Oranmore müşterilerine ulaşması için yeterince hızlı olduğunu belirtiyor.

Şirket ayrıca, bölgedeki insanlara bakkaliye, kitap ve ilaç ulaştırmak için Tesco ve diğer yerel işletmelerle de birlikte çalışıyor. 

İşbirliği ile alakalı açıklamada bulunan Samsung İrlanda Başkanı Eamonn Grant, “Üstün müşteri deneyimi yaptığımız işin merkezinde yer alıyor. Bu yeni hizmetle perakendenin geleceği olacağına inandığımız şeyi kucaklıyoruz. Mevcut ortamda,”tıkla ve al “a temassız bir alternatif sunmanın daha iyi bir zamanı yok ve bunu başarmak için Manna ile ortaklık yapmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Şu anda kullanılabilirlik sınırlı olsa da, iki şirkette “gelecekte bu hizmeti ülke çapında genişletmeye istekli” olduklarını belirtiyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Samsung’da drone’la teslimat dönemi başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’da drone’la teslimat dönemi başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’da drone’la teslimat dönemi başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme