Okunma

Samsung’dan 30 nm Ciciler


13 Mayıs 2009 Çarşamba 06:57
Samsung’dan 30 nm Ciciler

Samsung 30 nm işine girişirken hedef olarak video ve fotoğraf makineleri için 128 GB kapasiteye sahip bellek modüllerini göstermişti. Şimdilik 128 GB olmadı ama yakın süre içersinde onunda çıkacağına eminiz. Samsung’un bu gün yaptığı açıklamaya göre 30 nm mimariye sahip NAND yongalar ile hazırlanmış 32 GB bellek modülleri hazır durumda.

Bilindiği gibi 30 nm mimarisinden önce 40 nm mimarisi vardı ve 40 nm mimarisiyle hazırlanmış bellek kartlarının maksimum kapasitesi 16 GB’dı. Samsung yonga mimarisini hem geliştirdi hem de kapasiteyi arttırdı. 30 nm mimarisiyle üretilmiş ilk bellek kartları 4, 8, 16 ve 32 GB kapasiteye sahip olacak. Ürünlerin Haziran ayı içersinde Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Samsung’un yaptığı basın açıklamasında 30 nm mimariye sahip 64 GB NAND yongalarda gösterildi. Ama bu ürünlerin ne zaman piyasada olacağı konusunda herhangi bir açıklama yok.

:: Konu hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung’dan 30 nm Ciciler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan 30 nm Ciciler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan 30 nm Ciciler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "