Okunma

Samsung’dan katlanabilir telefona, esnek batarya patenti!


04 Aralık 2018 Salı 22:30
Samsung’dan katlanabilir telefona, esnek batarya patenti!

Samsung, gelecek yılın ilk çeyreğinde, gerçekten katlanabilir ekrana sahip olan telefonunu satışa sunacak. Bu cihazın içinde esnek bir batarya bulunuyor mu? Şimdilik bilmiyoruz. Ancak Samsung’un aldığı yeni patent, esnek batarya konusunda da yenilikler barındırıyor. Esnek yapıya sahip bir batarya ile, katlanabilir telefonun daha çok forma bürünebilmesi mümkün gözüküyor.

Samsung’un esnek batarya çalışmalarını uzun süredir yapıyor!

Kore’de birkaç yıl önce yapılan InterBattery etkinliğinde, Samsung bizlere bu konudaki projesini göstermişti. Samsung’un gösterdiği batarya; tamamen bükülebilir, hareket ettirilebilir, sarsılabilir bir yapıdaydı. O dönemde Samsung, esnek pillerin birkaç yıl içinde seri üretime hazır olacağını belirtmişti. Onlara göre bu çağ, çoktan gelmişti. Yine de alınan bu son patentin, halen ticari üretim için hazır olup olmadığı bilinmiyor.

esnek batarya

Yine de patentin temelinde kullanılan özel proje, esnek pilleri üretmek için pratik bir yol gibi gözüküyor. Bu yüzden mobil pil teknolojisinde, önemli bir dönüm noktasına yol açabilir. Yine de önemli sorulardan bir tanesi, bu bataryaların ne kadar kapasiteyi taşıyabileceği noktasında. Ancak bu konuyla alakalı da henüz net bilgiler bulunmuyor. Samsung’un yeni patentine dair detaylar, gün geçtikçe daha da aydınlanacaktır.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung’dan katlanabilir telefona, esnek batarya patenti!”

  1. Anonim dedi ki:

    baslığa virgül koymanıza gerek yok

  2. I8 dedi ki:

    Bunu yapiyim derken note 7 gibi olmasin 😂😂😂😂

" Samsung’dan katlanabilir telefona, esnek batarya patenti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan katlanabilir telefona, esnek batarya patenti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan katlanabilir telefona, esnek batarya patenti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "