Samsung’dan Tasarruflu Yazıcılar


16 Eylül 2011 Cuma 08:06
Samsung’dan Tasarruflu Yazıcılar

Her iki yazıcı serisi de dakikada 24 sayfa yazdırma kapasitesiyle dikkat çekiyor. Samsung’un kullanıcıların PC ekranlarında gördüklerini yalnızca tek bir tuşa basarak kolayca ve hızlı şekilde yazdırmalarını sağlayan One Touch Print Screen-Tek Dokunuşla Ekranı Yazdır tuşu da kolay kullanım deneyimi sağlıyor.

Cihazlar ayrıca üstün enerji-etkinliği özelliğine sahip; bu özelliği sayesinde kaynakları etkin şekilde kullanırken hem enerjiden hem de maliyetten tasarruf sağlıyor.

Etkin Maliyetli Baskı Çözümü

Her iki modelin ön yüzünde Kolay Açma/Kapama düğmesi yer alıyor. Bu düğme sayesinde kullanıcılar cihazları çok daha hızlı açıp kapayabiliyor; daha kısa sürede istediği sonuçları elde edebiliyor ve daha az elektrik harcamış oluyor.

Düşük enerji tüketimi özelliği özellikle karlılık oranının düşük olduğu; üretken ve etkin-maliyetli baskı çözümleri yoluyla kolayca para tasarrufunun sağlanabileceği küçük işletmeler için önem taşıyor.

Yazdırma işlemi sırasında düşük enerji tüketimi- ortalama 360 w/saat– ML-2540 ve ML-2545 serilerinin maliyet etkin olmasında önemli bir rol oynuyor. Bu kategorideki klasik modeller ortalama 495w /saat harcıyor. Bu da ML-2540 ve ML-2545 serilerinin enerji tüketiminde %18 tasarruf sağladığını gösteriyor.

ML-2450 ve ML-2545 serileri ayrıca Samsung’un AnyWeb Print 2.0 yazılımını da içeriyor. Bu yazılım kullanıcıların internetteki bir sayfadan farklı birkaç içeriği toplayarak, kişisel tercihlere göre düzenlenmiş bir formatta yazdırmalarına olanak sağlıyor.

İstenen içerikler sürükle-bırak yöntemiyle bir panoya yapıştırılıyor ve bu panoda tek ya da birden çok sayfa formatında yeniden düzenleniyor. Bu şekilde tüm web sayfası yerine yalnızca dilenen içerik basılabildiği için mürekkep, kağıt ve dolayısıyla para tasarrufu sağlanmış oluyor; üretkenlik de artıyor.

ML-2540/ML-2545 serileri tamamen üretken olacak şekilde tasarlandı. Cihazlardaki yeni birkaç özellik de kolay kullanım deneyimi sunuyor. Cihazlardaki toz kapağı ve yerleşik 250 sayfalık kaset tepsisi sayesinde yazıcılar daha az sıklıkla temizlenebiliyor ve daha uzun süre yeni kağıt yüklemek gerekmiyor.

Samsung ML-2540/2545 yazıcı serileri Türkiye’de Kasım ayından itibaren 139$‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung’dan Tasarruflu Yazıcılar”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kesin bu yazıcıdada cip takmak gereklidir.

" Samsung’dan Tasarruflu Yazıcılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan Tasarruflu Yazıcılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan Tasarruflu Yazıcılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!