Okunma

Samsung’dan Dijital Sanat


08 Haziran 2011 Çarşamba 19:00
Samsung’dan Dijital Sanat
Kore’de yaşanan sanat olayı, hem teknoloji hem de sanat dünyası için bir ilki temsil ediyor. Kore’de şimdiye dek sergilenmiş ya da sergilenmemiş bazı çok özel resimler, 
tablolar Samsung’un sponsorluğunda meraklıları ile bir araya geliyor. Üstelik bu sergiye ilgi de bir hayli yoğun.
Neler Var?
Rêve et Réalité (Rüya ve Gerçeklik) adı verilen çalışma altında yürütülen sergi, Seul şehrinde Hangaram müzesinde gerçekleşiyor. Dört adet 46 inch’lik LED’ler tarafından 
gösterilen sanat eserleri, en ufak detayına kadar yansıtılıyor. Bunlar arasında ise Claude Monet, Jean F. Millet ve şimdiye dek Kore’de hiç sergilenmemiş olan Van 
Gogh’un Starry Night çalışması var.
Sergi Eylül ayı sonuna kadar devam edecek.
:: Siz de böyle bir sergide bulunmak ister miydiniz?

Kore’de yaşanan sanat olayı, hem teknoloji hem de sanat dünyası için bir ilki temsil ediyor.  

Kore‘de şimdiye dek sergilenmiş ya da sergilenmemiş bazı çok özel resimler, tablolar Samsung’un sponsorluğunda meraklıları ile bir araya geliyor. Üstelik bu sergiye ilgi de bir hayli yoğun.

Neler Var?

Rêve et Réalité (Rüya ve Gerçeklik) adı verilen çalışma altında yürütülen sergi, Seul şehrinde Hangaram müzesinde gerçekleşiyor. Dört adet 46 inch’lik LED‘ler tarafından gösterilen sanat eserleri, en ufak detayına kadar yansıtılıyor.

Bunlar arasında ise Claude Monet, Jean F. Millet ve şimdiye dek Kore’de hiç sergilenmemiş olan Van Gogh’un Starry Night çalışması var.

Sergi Eylül ayı sonuna kadar devam edecek.

:: Siz de böyle bir sergide bulunmak ister miydiniz?

 
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung’dan Dijital Sanat”

  1. shiftdelete.net dedi ki:

    [URL=”http://shiftdelete.net/samsungun-dijital-sergisi-29992.html”][B]Samsung’dan Dijital Sanat[/B]

    [/URL]
    Kore’liler bugünlerde ilginç bir sanat olayı ile karşı karşıya. Şimdiye dek görmedikleri bazı özel sanat eserlerini, tablo ve resimleri dijital ekranlardan izliyorlar.

" Samsung’dan Dijital Sanat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan Dijital Sanat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan Dijital Sanat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "