Okunma

Samsung’un Gözü Giyilebilir Teknolojide


29 Mayıs 2014 Perşembe 07:00
Samsung’un Gözü Giyilebilir Teknolojide

San Fransisco’da düzenlenen Voice of the Body (Vücudun Sesi) etkinliği, Samsung’un iki yeni teknolojisine sahne oldu. Android Wear’ın giyilebilir sağlık teknolojilerindeki bir benzeri olacağı tahmin edilen Simband, Samsung’un referans donanım tasarımı üzerine üçüncü parti yazılım ve donanım iş ortaklarının kendi giyilebilir teknolojilerini geliştirmelerini sağlıyor.

Geliştiriciler, Simband ile ileri düzey sensorlar, algoritmalar ve diğer teknolojileri örneğin kol saatlerine ekleyebiliyor. Tanıtılan Simband prototipinde nabız, kan basıncı ve oksijen seviyeleri gibi metrikler takip edilebilir haldeydi. Enerji verimliliğine odaklı olarak tasarlanan kol bandı kolayca şarj edilebiliyor.

Diğer prototip Simband ise 14 x 34 mm boyutlarında, 1 GHz 2x ARM A7 28 nm yonga ile Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları içeriyor. Şimdilik tanıtım amacıyla tasarlanan bu cihazlar, aynı zamanda Simband’in ufuklarını göstermesi açısından da önem taşıyor.

Tanıtılan diğer teknoloji ise Samsung Çok Modlu Etkileşim Mimarisi olarak adlandırılan SAMI oldu. SAMI, ileri seviye analizler için farklı kaynaklardan veri toplayan bulut tabanlı açık bir yazılım platformu. Vücudun metrik bilgilerinin gelip geçici olması yerine, bu verilerin analiz edilmesini sağlayan SAMI platformunun güvenli olacağı ve bilgilerin 3. şahıslarla paylaşılmayacağı belirtiliyor.

:: Sizce Samsung’un giyilebilir platformları başarılı olacak mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung’un Gözü Giyilebilir Teknolojide”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    eyvallah hocam ! ))

  2. SDN Okuru dedi ki:

    tabiki de yıllardır bize giydiriyor daha nasıl giydirecek bakalım 🙂

" Samsung’un Gözü Giyilebilir Teknolojide konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un Gözü Giyilebilir Teknolojide ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un Gözü Giyilebilir Teknolojide ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "