Okunma

Samsung’un Hayat Kurtaran Trafik Projesi


17 Haziran 2015 Çarşamba 20:00
Samsung’un Hayat Kurtaran Trafik Projesi

Dünyanın belki de en önemli sorunlarından bir tanesi olan trafik kazaları pek çok dünya markasının üzerinde çalıştığı farklı çözümler ile ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Bunlardan bir tanesini de Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung yapıyor.

15-06/17/samsung-safety-truck-1.jpg

Koreli Samsung, sık sık ölümlü kazaların yaşandığı Arjantin otoyolları için ilginç bir işe imzasını atmış. Araştırmalar ölümle sonuçlanan kazaların öncelikle dikkatsiz sollamalar nedeniyle yaşandığını gösterirken, bunun farkında olan şirket de buna uygun bir çözüm geliştirmiş.

Samsung Arjantin, Leo Burnett Buenos Aires ile ortak gerçekleştirdiği çalışmada sollamalarda yaşanması muhtemel kazaların önüne geçmek istiyor. The Safety Truck adlı kameraları tırlar sayesinde sürücüler, tırın arkasında yer alan dev ekranlardan, büyük aracın önünü görebiliyor.

Tırın önündeki kameralar arka tarafa görüntüyü sunuyor, arkada kalan sürücü de sollama yapmak istiyorsa, diğer şeritten gelen bir otomobilin olup olmadığını rahatlıkla görebiliyor.

15-06/17/samsung-safety-truck-2.jpg

Üstelik bu ilginç sistem gece görüşü özelliğine de sahip!

 

:: Benzeri bir çalışma ülkemizde işe yarar mıydı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Samsung’un Hayat Kurtaran Trafik Projesi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çöp */*

 2. SDN Okuru dedi ki:

  güzel düşünülmüş….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yolları genişletmek daha akılcı ve daha güvenli

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İleri dönemde haberlerdden : Bir tır sürücüsü Merceklerden lens yaparak Telefonunu tırın ön kamerasına yerleştirip açtığı filmi arka ekrana yüksek kalitede yansıtmayı başardı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  O kamyon orda olmazsa böyle bir şeye hiç gerek kalmaz sürücüler önünü rahatlıklar görebilir bence kamyonu kaldırsınlar daha faydalı olur 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede tırcılar kedi yardım ediyor zaten sola sinyal verdi mi yol boş saga silnyal verdi mi bekle sollama

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ya ne Türkiye'si adam benzinlikte ihtiyaç gidermeye gidecek. döndüğünde bi bakacak ekran yok. Sonra rezil ol dünyaya

 8. SDN Okuru dedi ki:

  cok guzel bir uygulama
  ama ekran kasarsa sikinti

 9. SDN Okuru dedi ki:

  vayy iyi görünüyor 🙂

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel bi uygulama

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Evet bu ay Türkiye'de kamyoncular google'da en çok şunu arattı: "Arka ekrana Rampaların ustasıyım gözlerinin hastasıyım yazdırmak"

 12. Eyupkal288 dedi ki:

  Bence o kadar da kotu dusunmeyin samsung bu uygulamayý turkiye de getirirse baya iyi olur

 13. webrettin dedi ki:

  Türkiye de yayginlasirsa týr ekraný çalmayý gasp suçu kapsamýna alirlarsa bu hirsizliklar azalabilir. Ülkemizde bu ekranlarý sadece tirda birakacaklarini sanmýyorum. Hatta týr giderken dahi sökerler.

 14. AhmetKemal dedi ki:

  Yaygýnlaþmasý -özellikle Türkiye için- çok olanaksýz gözüküyor.

" Samsung’un Hayat Kurtaran Trafik Projesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un Hayat Kurtaran Trafik Projesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un Hayat Kurtaran Trafik Projesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "