Okunma

Samsung’un Yeni LED TV Serisi


28 Şubat 2011 Pazartesi 11:29
Samsung’un Yeni LED TV Serisi

Tüketici elektroniği konusunda yatırımlarını artıran Samsung yeni TV serisini duyurdu. Firma yeni serisindeki televizyonlarda bulunan çerçeveler daha az yer kaplayarak ekranların büyük görünmesini sağlıyor.

Yeni çerçeveler, tasarımla ilgili kapsamlı araştırmaların, Samsung‘un kendi geliştirdiği LCD panel teknolojisinin ve yenilikçi kasa tasarım tekniklerinin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Firmanın bu yeni süründe ekran boyutları ise 19 ile 65 inç arasında değişecek.  30 yeni modelle sahip olan seride teknolojik içeriklerde oldukça iddialı.

Serideki Televizyonların Özellikleri Neler?

LED D8000 serisindeki televizyonlarda 0.2″ inceliğinde ekranlar kullanılmışken, dört ayaklı özel tasarım bir stand ile ekran ayakta duruyor. 

200Hz ekran tarama sıklığı, 2 milisaniye sinema filmi tepki süresi (MPRT) ve gelişmiş arkadan LED aydınlatmalı tarama özelliği bulunan seri aynı zamanda 3D ve HD görüntüleri de destekliyor. 

Ultra Net Panel‘e ek olarak seri, pazarda ilk Local Dimming ve Yerel Kontrast Geliştirici (LCE) teknolojilerini sunarak koyu siyah ve beyaz renklerle en zengin ve gerçekçi görüntüleri sunan ilk seri olma özelliğini taşıyor.

Wifi bağlantıda bulunan seride dokunmatik ekranlı kumanda da kullanılmış. LED D7000 serisine ait televizyonlar ise 3D konusunda geliştirilmiş. Cihazlarda bulunan otomatik 3D özelliği sayesinde normal yayınlar da üç boyutlu hale getirilebiliyor.

:: Bir LED TV’de hangi özelliklere dikkat edersiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung’un Yeni LED TV Serisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un Yeni LED TV Serisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un Yeni LED TV Serisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "