Okunma

Sanal Dünyada Ölümsüzlük Vaadi


19 Kasım 2010 Cuma 15:10
Sanal Dünyada Ölümsüzlük Vaadi

Teknolojinin gelişmesi ve bilgisayarın insan hayatına entegre olması zaman zaman çok entersan sonuçlar çıkarabiliyor.

İnsanoğlunun tarihin başından bu yana peşinde koşturduğu şeylerden biri olan ölümsüzlük, gerçek hayatta imkansız olduğu için bazıları sanal dünyada kendilerini tatmin etmeye çalışıyor. (Ölümsüzlük Teknoloji İle Mümkün mü?)

Intellitar adlı bir yazılım şirketi Virtual Eternity adını verdiği hizmet ile kullanıcılarına sanal dünyada ölümsüzlük vaat ediyor.

 

Virtual Etermity ile bu şekilde iletişim kurulabiliyor

 

Sizin Sanal Kopyanız

Bu hizmetten faydalanmak isteyen insanlar tüm kişisel özelliklerini belirten bir dosyayı ve fotoğraflarını Intellitar’a teslim ediyorlar.

Intellitar’daki yazılım mühendisleri de bu bilgiler ışığında bir yapay zeka programlıyorlar. Bu yapay zeka daha sonra bir anlık mesajlaşma uygulamasına entegre ediliyor.

Bu şekilde, o kişi hayatını kaybettikten sonra bile yakınları onun özelliklerini taşıyan yapay zeka ile hasret giderebiliyorlar. En azından şirketin düşüncesi bu yönde.

:: Böyle bir şeyi yapmayı düşünür müsünüz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sanal Dünyada Ölümsüzlük Vaadi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sanal Dünyada Ölümsüzlük Vaadi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanal Dünyada Ölümsüzlük Vaadi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "