Okunma

Sanat eseri gibi motosiklet: Auto Fabrica Type 11


17 Mayıs 2018 Perşembe 22:00

Auto Fabrica yeni sunacağı üç farklı Type 11 motosiklet ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Adeta birer koleksiyon ürünü gibi gözüken Auto Fabrica Type 11 motosikletler, tasarım kitaplarında yer bulacak kadar farklı.

Auto Fabrica Type 11 özellikleri neler?

Prototype 1, Prototype 2 ve Prototype 3 adlarına sahip üç modelin Yamaha Yard Built projesi için üretildiğini belirtelim. Bu proje ile birbirinden yetenekli custom ustalarına modern Yamaha modellerini Yard Built özel versiyonları adı verilen motosikletlere dönüştürmesi için ilham verici fikirler sunuluyor. Bu motosikletlerden özellikle de Prototype 1 en radikal model olması ile diğerlerinin arasından sıyrılıyor.

Üretim öncesi Yamaha XSR9000 modeli verilen tasarımcılar, ilk olarak konsept motosiklet için bir tasarım çalışması gerçekleştirmiş. Auto Fabrica Type 11 Prototype 1, tankın içinden geçen ve yanlardan çıkan gidonları ile daha baştan farkını ortaya koyuyor. Autro Fabrica, Prototype 1 için tasarım sırasında herhangi bir kısıtlama istemediklerinin altını çiziyor. Ayrıca, konsept projenin temelinde tamamen form ve estetiğe odaklanma isteği ön plana çıkmış.

Auto Fabrica Type 11

Prototype 2 ise Protype ile kıyaslandığında yollar için daha uygun bir model olarak tasarlanmış. Üretim Yamaha XSR900 tabanlı bu modelde Öhlins, K&N, Brembo ve Renthal gibi üreticilerden gelen bileşenler öne çıkıyor. Bu bileşenlerin Auto Fabrica özel üretimi alt şasi, stop lambası, Alcantara koltuk ve kuyruk ünitesi ile bir araya gelmesi ile harika bir motosiklet ortaya çıkmış. Radyatör ise 3 boyutlu basılmış karbon naylon alaşımı ile kaplanmış ve korunmuş durumda.

Prototype 3 ise Yamaha XS750 üzerine kurulu ve 1970’ler ile Prototyoe 1 ve Prototype 2 arasında bağı ortaya koyan yapıda. Bu model tarihi baştan yazmak için bir egzersiz olarak görülmüş. Bu motosikletin 1976’lardan çıkmış Prototype 1 DNA’sı taşıyan bir model olduğu ifade ediliyor.

Auto Fabrica Type 11 serisi motosikletler hakkında sizin düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Sanat eseri gibi motosiklet: Auto Fabrica Type 11”

 1. CM dedi ki:

  Güzel motor ama tek kişilik gibi. Manitamı nasıl arkaya atacağım. O da kırmızı arabasıyla arkadan gelsin, değil mi!

 2. Levent dedi ki:

  Pcx 125 i tercih ederim. Bu Ne yahu uzaylı aracı gibi.

 3. Levent dedi ki:

  Pvc 125 i tercih ederim. Bu Ne yahu uzaylı aracı gibi.

 4. Isainan dedi ki:

  Bumotoru versinler bide üste para versinler ben esime dostuma motor aldim diye gosteremem ayni behcet osman kadrigibi olmuş

 5. Camday dedi ki:

  Güzel olmasına güzel de, neden hep eğilir pozisyonda sürülmek zorunda kalıyor. Yavaş gidiyorken dik durulabilmeli.

 6. Mehmet Ali Acar dedi ki:

  Tasarim sifir. Motorun ustunde insan pistteki uçak gibi duruyor . Maalef hem tasaarim hem guvenlik….sifir.

 7. Ozmo dedi ki:

  Zevk meselesi ama bence baya çirkin

" Sanat eseri gibi motosiklet: Auto Fabrica Type 11 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sanat eseri gibi motosiklet: Auto Fabrica Type 11 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanat eseri gibi motosiklet: Auto Fabrica Type 11 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "