Sanayi Bakanı’ndan Volkswagen Türkiye açıklaması


15 Kasım 2019 Cuma 17:20
Sanayi Bakanı’ndan Volkswagen Türkiye açıklaması

Manisa’da kurulması planlanan Volkswagen Türkiye fabrikası için ülkemizde şirket kurma gibi işlemleri tamamlayan Alman otomobil devi Volkswagen’in, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle planını askıya aldığını artık herkes biliniyor.

Bulgaristan’ın teşvik açıklaması ve Passat üretiminin Slovakya’ya kaydırılacağı iddiaları gibi Türkiye için olumsuz birçok gelişme yaşandı. Volkswagen ise başka bir ülke arayışı içerisinde olmadığını belirtirken, beklediğini doğrulamıştı.

Volkswagen Türkiye fabrikası için Sanayi Bakanı’ndan açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın sosyal medya hesapları üzerinden yapılan bir açıklama bulunmuyor. Ancak, DW tarafından paylaşılan habere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank görüşmelerin devam ettiğini doğruladı. Türk ve Alman yetkililer arasında Volkswagen yatırımıyla ilgili temasların sürdüğünü teyit eden Varank’ın “Alman tarafıyla her zaman görüşüyoruz. Bizim görevimiz yatırımcıyla, Volkswagen (VW) ile görüşmek”  ifadelerini kullandığı belirtiliyor.

Volkswagen Türkiye fabrikası için alternatif aranmıyor

Fabrika için bir açıklamada Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik’ten geldi. Hükümet yetkililerinin Volkswagen ile irtibat halinde olduğunu bildiğini belirten Çelik’e göre sonuç bekleniyor.

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Başkanı Alper Kanca ise Türkiye’deki tedarikçiler ile Volkswagen arasında yoğun bir görüşme trafiği yaşandığını belirtiyor. Kanca, konu hakkında “Volkswagen bir kaç ay önce tedarikçi ve şirketlerle görüşmeye yakınlaşmaya başladı. Bu konuda somut sorular yönelttiler. Bu talepleriyle alakalı olarak irtibatta olmayı sürdürüyorlar” ifadelerini kullandı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Sanayi Bakanı’ndan Volkswagen Türkiye açıklaması”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  japon dan başka kullanmam hayatta ben milliyetçiyim asla fıransız alaman ingiliz arabası almam sokağa çıkıp alman şöyle fıransız böyle diyeceksin sonrada gidip arabasını alıp para kazandıracaksın

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Almanlar Türkiye’de ki dinamizmin farkında olmasalar, ilk baştan Manisa’da fabrika kurmaya kalkmazlardı. Avrupa’da Türkiye gibi başka ülke bulabilirler mi acaba? Olsa olsa Hindistan’a gidebilirler, ama orası da İngiltere’nin hegemonyası altında olduğuna göre, Türkiye en mükemmel location…… Ben de 2020 başında fabrikaların inşası hızla başlayacaktır ümidindeyim….

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Herkesin bildiği sır değildir derler. Sizde bilin, sene başında fabrika duvarları örülecek.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Oturdukları yerden vergi yad ek vergi üzerinden para kazanıyorlar yatırıma ne gerek var.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  kayyum atayıp bütün araçlara el koyarlar 😀

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Mecburen gelecek. Panik yapmayın. Ticari kuruluşlarda gurur olmaz. Tükür düğünü yalar bunlar

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Volkswagen Türkiye ye fabrika kesinlikle açmayacak!

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Volkswagen Türkiye ye fabrika kesinlikle açacak!

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Türk Hükümeti hiçbir şey üretmeden oturduk yerden VW’den daha fazla kar ediyor vergiler sayesinde… Adamlar Türk Hükümeti daha fazla kazansın diye burada yatırım yapmazlar…

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Volkswagen pkkdan pyd den yana olduğunu açıkca gösterdi pkkya operasyon yapılmasına tepki olarak erteledi bu açıkca teröre destek vermektir

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bunu herkes biliyordu zaten
   Almanya=pkk
   Kaldı ki yukardaki bir arkadaşın da dediği gibi ticarî anlasmalarda gurur ve bazı bölgesel sorunlar neticesinde ticari anlaşmalar fesh edilemez. Almanya dönüp dolaşıp o fabrikayı kuracaktır.

" Sanayi Bakanı’ndan Volkswagen Türkiye açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sanayi Bakanı’ndan Volkswagen Türkiye açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanayi Bakanı’ndan Volkswagen Türkiye açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!