Şans vermeniz gereken bağımsız oyunlar


14 Mart 2021 Pazar 22:30
ABONE OL
Şans vermeniz gereken bağımsız oyunlar

Bağımsız oyunların geliştirici ekibi, büyük bir topluluktan ya da tek kişiden oluşabilir.  Steam’in bağımsız oyunlara verdiği destek sayesinde bugün binlerce bağımsız oyuna Steam üzerinden ulaşabiliyoruz. Bağımsız oyunlar, herhangi bir büyük şirkete bağlı olmayan geliştirici ekiplerinden oluşabilir.

Bağımsız geliştiriciler başlarında büyük şirketler olmadığı için her zaman daha rahat hareket edebiliyorlar. Bu yüzden bağımsız geliştiriciler arasından çok fazla sayıda güzel oyunlar çıkmıştır. Bazı büyük oyun geliştiricileri para  kazanmayı ön planda tutuyorlar. Bu büyük oyun geliştiricilerinin çıkardıkları bazı oyunlar bir öncekinin aynısı olabiliyor.

Şans vermeniz gereken bağımsız oyunlar: Bölüm 1

Para kazanma hırsı oyunların yapım aşamasını da etkiliyor. Bu yüzden büyük oyun geliştiricileri buldukları bir oyun formülünde tekrara düşebiliyor. Bazen de üzerine çok fazla özellik eklemeden devam etmekte bir sakınca görmüyorlar. Bağımsız oyun geliştiricilerinin ise çok fazla para kazanmak gibi bir kaygısı bulunmuyor. Yine de projenin başında para kazanmak gibi bir amaçları bulunuyor ama oyunu geliştirmek ve bir fikri ortaya koyup ona şekil vermek, bağımsız geliştiriciler için her şeyden önemli. Bu makalem bir şans vermeniz gerektiğini düşündüğüm bağımsız oyunları içeriyor. Makalenin devamı gelecek. Ayrıca makaledeki oyunlar herhangi bir listeye göre sıralanmamıştır.

Stardew Valley

Stardew Valley’de büyükbabamızın vadideki eski bir çiftlik arazisini miras alıyoruz. El yapımı aletler ve birkaç madeni para ile  yeni hayatımıza başlamak için yola çıkıyoruz. Çiftliği geliştirmeye ve daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca oyunda zindanlar da bulunuyor. Bu zindanlarda yer alan yaratıkları temizleyerek ve zindanlarda bulunan madenleri kazmamızla kırarak daha fazla eşya elde edebiliyoruz. Ek olarak Stardew Valley’de bulunan 30 özgün karakter ile etkileşime girerek farklı hikayelere tanıklık edebiliyor ve bu topluluğun bir parçası olabiliyoruz. Hala oynamadıysanız bir şans verebilirsiniz. Oyunu tek başınıza veya arkadaşlarınızla co-op oynayabilirsiniz.

bağımsız oyunlar

Untitled Goose Game

Bu oyun sizi yaramaz bir “kaz” yapıyor. Bir kasabada sıradan işleri ile uğraşan insanların günlerini zehir ediyoruz. Kaz ile birlikte insanların yaptıkları işlere dadanıyor ve onları rahatsızlık veriyoruz. Oyun size bir kaz olma, “vaklama” ve insanların işine burnunuzu sokma fırsatı sunuyor. Oyunu tek başınıza ya da bir arkadaşınızla beraber oynayabilirsiniz.

Untitled Goose GameyazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Bir öneride benden My Summer Car

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

My summer car bir efsanedir

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Game Dev Tycoon a da bakın derim güzel bir simülasyon

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Bir önerim de omsi2

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Benim önerilerimde Secrets of Grindea, Vagante, Catacomb Kids..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Merhabalar. Biz de bağımsız bir oyun yapma düşüncesindeyiz. Hikayemiz kalbinize dokunması için elimizden geleni yapacağız. Kim bilir belkide bu yorum çok önemli olabilir.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Undertale beklerdim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

Fnaf serisi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Space engineers ve insurgency olmaması çok tuhaf.

" Şans vermeniz gereken bağımsız oyunlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şans vermeniz gereken bağımsız oyunlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şans vermeniz gereken bağımsız oyunlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!