Okunma

Sansür Şimdi de İngiltere’de mi?


29 Aralık 2008 Pazartesi 11:00
Sansür Şimdi de İngiltere’de mi?

İnternete bir sansür hamlesi de İngiliz hükümetinden gelebilir. Kültür Bakanı Andy Burnham ile yapılan bir röportajda, bakanın internetteki mevcut standartlardan pek de hoşnut olmadığı anlaşıldı. “İnternette birçok görüntülenmemesi gereken içerik var. Ama bu benim görüşüm.” diyen Burnham, bu sorunu çözmek için ABD ve İngiltere’nin birlikte çalışarak, İngilizce web siteleri için kullanım rehberleri hazırlanması ve internet servis sağlayıcılarının da internetin çocukların rahatlıkla gezebileceği bir sürümünü sunması gerektiğini ifade etti.

Konuşmasında YouTube‘un yasal olmayan içerikleri hızla kaldırması gerektiğine de dikkat çeken Burnham’ın bu açıklamasından sonra, bakalım İngiltere’de sansür mekanizması nasıl işleyecek.

:: Nedir bu YouTube’un hükümetlerden çektiği?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sansür Şimdi de İngiltere’de mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sansür Şimdi de İngiltere’de mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sansür Şimdi de İngiltere’de mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "