Okunma

Sanyo’dan Turbo Blu-ray Yazıcı


06 Ekim 2008 Pazartesi 19:51
Sanyo’dan Turbo Blu-ray Yazıcı

Blu-ray, HD-DVD‘ye karşı savaşını kazanmış olabilir; ama şimdi kazanılacak ikinci bir zafer de son kullanıcıların tamamen Blu-ray teknolojisine geçmesi yönünde ikna edilmesi olarak karşısında duruyor. Bu amaçla sürekli daha geliştirilmiş Blu-ray özellikli sistemler sunuluyor. En son bomba ise Sanyo tarafından geliyor. Sanyo, yeni geliştirdiği 450 miliwatt gücündeki mavi lazer diyotuyla 12x hızda Blu-ray yazılmasına imkan veriyor. Henüz sadece prototip olarak sunulan ürün piyasada bulunmuyor; ama dört katmana kadar yazabilen ürünlerin yapılmasına olanak sağlayacak teknolojiyle birlikte 100 GB’lık Blu-ray diskler mümkün olabiliyor.

Seninle Bir Dakika… 3 GB’tan Fazla Eder!

Hız konusunda basit bir kıyaslama sunalım: Eğer elinizde standart bir tek katmanlı (25 GB) Blu-ray disk varsa, Sanyo‘nun sunduğu teknolojiyle bu diski 10 dakikada yazmanız mümkün oluyor.

          :: HD-DVD’Ye daha hızlı yazılabilir miydi?

Bilgi için: Sanyo
Yazan: Berkin Bozdoğan
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sanyo’dan Turbo Blu-ray Yazıcı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yürü be kim tutr seni blu ray

  2. SDN Okuru dedi ki:

    abartilcak bisi degil cdrwlerde ilk ciktiginda 2xti ama gunumuzde 48x oldular bunlarinda hizlanmasi sasilacak bisi degil bence

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bu teknik blu-ray’i kurtarır mı? Bence kurtarmaz 😀

" Sanyo’dan Turbo Blu-ray Yazıcı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sanyo’dan Turbo Blu-ray Yazıcı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanyo’dan Turbo Blu-ray Yazıcı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "