Okunma

SAP, 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı


30 Temmuz 2013 Salı 11:20
SAP, 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Kurumsal uygulama ve yazılım şirketi SAP AG, 30 Haziran 2013 tarihinde sona eren yılın ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Üç yıldır çift haneli büyümesini sürdüren şirketin, 2013’ün ikinci çeyreğinde bulut çözümleri abonelik ve destek gelirleri %166 artış göstererek 183 milyon Euro’ya ulaştı. SAP’nin bulut çözümü aboneliği ve destek gelirleri, ikinci çeyrek itibarıyla geçen yıla oranla %68’lik artışla, 361 milyon Euro olarak kaydedildi.

Yıllık bulut çözümleri geliri 932 milyon Euro’ya ulaşan SAP, yaklaşık 30 milyon bulut kullanıcısıyla, abonelik bazında bulut pazarının en büyüğü olarak faaliyet gösteriyor.

SAP Business Suite Programı’na tüketiciden yoğun ilgi

Mayıs ayında piyasaya sunulan ve tüketicilerin büyük ilgisiyle karşılaşan ‘SAP Business Suite’ programı HANA Enterprise Cloud (HANA Kurumsal Bulut Çözümleri) ile birlikte HANA platformunun yaygınlaşmasını güçlendiriyor,

Nitekim şirketin gerçek zamanlı kurumsal uygulamalar platformu olan SAP HANA, geçen yıla göre %21 büyüme kaydederek 102 milyon Euro’luk yazılım geliri katkısıyla büyümedeki başrolünü korudu. Şirket, 2013 yılsonu itibarıyla HANA yazılımı gelirlerinden 650-700 milyon Euro’luk gelir hedefliyor.

Dünyanın en büyük web tabanlı ticaret topluluğu olan Ariba platformda gerçekleşen harcama hacmi ise 12 aylık büyüme trendini koruyarak geçen yıla oranla %27 artışla yaklaşık 465 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti. Ariba ağında aktif olarak 1,1 milyondan fazla şirket ticari faaliyet gösteriyor.

SAP, geleceği bulut şirketi olarak yakalayacak

İkinci çeyrekte, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölgesi (EMEA), çetin geçen önceki yılla kıyaslandığında, devam eden zorlu pazar şartlarına rağmen, yazılım ve bulut abonelik gelirlerini geçen yıla göre %3 artırdı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin de yılın 2. çeyreğinde şirketin Türkiye’deki performasına ilişkin şunları söyledi:

“2013 yılı ikinci çeyrek sonuçlarında gördüğümüz üzere SAP tüm dünyada ve Türkiye’de büyümesini devam ettiriyor. İki çeyrekte de yakaladığımız büyüme oranından ve bu ilerleyişten çok memnunuz. Genişçözüm yelpazemizle müşterilerimizin iş süreçlerini hızlandırmaya, maliyetlerini düşürmelerine ve sektörlerinde fark yaratarak büyümelerine yardımcı olmaya devam edeceğiz.”

:: SAP, 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı.

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “SAP, 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  SAS şu sıralar ataktayken SAP’de bastırıyor anlaşılan

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ne mi?
  SAP 🙂

  Hergün sabahtan akşama kadar başındayım 🙁

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bildiğimiz bütün şirketler artık SAP kullanı***** gidişte önümüzdeki yıl bütün muhasebeciler SAP üzerinden işlem yapacaklar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu ne?

" SAP, 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SAP, 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SAP, 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "