SAP CRM ile Sosyal Medya Kontrollü


13 Haziran 2010 Pazar 06:20
SAP CRM ile Sosyal Medya Kontrollü

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal paylaşım sitelerinde, şirketlerin ürün ve hizmetleriyle ilgili paylaşımlarının takip edilebilmesi, sosyal medyadaki en büyük sorunu oluşturuyor (Yahoo-Facebook’tan Dev Ortaklık!).

Sosyal medya araçları ile CRM süreç bağlantılarındaki entegrasyon eksiklikleri, etkin ve hızlı hizmet vermeyi önlüyor.  Bununla birlikte durumun 360 derece ortaya konulamaması, doğru kararlar alınabilmesini engelliyor.

 

Sosyal Medya‘ya CRM Üzerinden Erişim

SAP’nin yeni CRM çözümü ile tüm bu sorunlar ortadan kalkıyor. SAP’nin yeni CRM çözümü; şirketlerin klasik ilişki yönetiminden, sosyal ağ temelli ilişki yönetimine geçebilmeleri için geliştirildi.

SAP CRM çözümü; sosyal medya siteleri üzerinden interneti daha etkileşimli kullanabilmeyi, online sohbetlere katılmayı, anahtar kullanıcıları belirleyebilmeyi ve müşterilerle anlamlı ilişkiler kurabilmeyi sağlıyor. Böylelikle, değişen müşteri ihtiyaçlarına uygun ürün ve servisler sunulabiliyor.

 

SAP CRM çözümü sadece şirketlere değil, sosyal medya sitelerini kullanan tüketicilere de çeşitli avantajlar sağlıyor.

 

SAP CRM’in “Twitter” uygulaması; Twitter üzerinden müşterilerden doğrudan geri bildirimler alabilmeyi sağlıyor. Böylece müşterilerin ürün ve hizmetlerle ilgili duygu ve düşünceleri öğrenilebiliyor. Bu uygulama ile şirketler, Twitter içerisinde şirketleri ile ilgili konuşmaları takip ederek, SAP CRM aracılığı ile otomatik olarak cevap verebiliyor.

Sosyal medya araçlarından gelen iletilere göre SAP CRM çözümü, iş süreçlerini ve ilgili birimleri otomatik olarak harekete geçirerek, şirketin müşteri beklenti ve taleplerine hızlı ve proaktif bir şekilde cevap vermesini sağlıyor.

 

Facebook’da Fark Yaratın

SAP CRM’in “Facebook Hedefe Yönelik Pazarlama” uygulamasıyla da şirketler, Facebook’ta marka bilinirliği yaratarak, kullanıcı ve müşterileri ile topluluk oluşturabiliyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar Facebook aracılığı ile program bilgilerine, kampanya önerilerine ulaşabiliyor ve bu önerilere cevap verebiliyorlar. Ayrıca bu kampanyaları diğer arkadaşlarına tavsiye edebiliyorlar (Cepten Sosyal Ağlara Girmeyi Seviyoruz).

:: Şirketler sosyal ağ ortamlarını daha etkin kullanmalı mı?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SAP CRM ile Sosyal Medya Kontrollü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SAP CRM ile Sosyal Medya Kontrollü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SAP CRM ile Sosyal Medya Kontrollü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!