Okunma

Şarj Destekli Akıllı Banklar Geliyor


29 Haziran 2015 Pazartesi 06:00
Şarj Destekli Akıllı Banklar Geliyor

Dünyamız git gide kötü bir hal alıyor. Doğal alanlarımız yaşamımız her geçen gün daha fazla zarar görüyor. Azda olsa dünyayı, yaşanıcak bir yer hale getirmek amacıyla ünlü şirket olan Strawberry Energy tasarımını ve sunumunu yaptığı, akıllı bankları piyasaya duyruldu.

15-06/29/123.jpg

Banklara oturan kişiler güneş enerjisi ile biriken enerjiyi, telefonlarını ve tabletlerini şarj edebiliyor. Bankların özellikleri sadece sarj ile bitmiyor. Üzerinde bulunan ekran ile bölgedeki hava durumu öğrebiliyoruz. Ek olarak sağlık sorunu veya hızsızlık gibi durumlarda acil durum butonuna basılarak yardım çağrılabiliyor. Ancak bu durum suistimal edilerek eğlence durumuna getirilebilir. Bakalım üreticiler bunun içinde bir çözüm yolu bulabilecekler mi?

İlk olarak Londra‘ da kullanılmaya başlanıcak bu banklar zamanla Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde yer alacağı söylentiler arasında.

:: Sizce Akıllı Banklar Yeteri Kadar Kullanışlı Olabilecek mi? 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Şarj Destekli Akıllı Banklar Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Akıllı Bank Kurulursa HaberlerAkıllı bankın ilk günü; erken saatlere bankın üzerindeki ekranı sökmeye çalışan A.B. girişimi başarısız olunca sinirlendi ve bankın üzerindeki ekranı kırdı.Akıllı bankın ikinci günü; akıllı bankların kurulmasının üzerinden yalnızca bir gün geçti ancak iki genç şarjı biten cihazlarını şarja takma kavgasına girdiler ve C.D. E.F'yi 36 yerinden bıçakladı.Akıllı bankın üçüncü günü; dün gece geç saatlerde Taksime kurulan akıllı bankın önünden geçenler ilginç bir manzarayla karşılaştılar. Akıllı bankın üzerindeki ekrandan interneti kullanan 48 yaşındaki G.H. pornografik içerikli sitelere girerek ***** bankın dördüncü günü; ekran çalınmasın diye yapılan parmaklıklar diğer sorunları önlemeye yetmedi ve İstanbul Büyükşehir belediyesi akıllı bankları kaldırdı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bana kalırsa telefonalrın ekranına güneş panelleri yerleştirilirse daha mantıklı ama böyle bir düşünce uygulamaya geçermi ***** böyle birşey olursa ekrana ışık düştüğü zaman güneş paneli aldığı enerjiyi bataryaya depolalar ve gündüzleri şarj sıkıntısı yaşamayız

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Haberi iyi oku! Güneş enerjisi ile diyor, bağcılarda akü ile veriyor elektriği

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bağcılar meydanda bu banklar bulunmaktadır. Hizmeti bağcılar belediyesi vermektedir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Belediyeler yapsın artık bir güzellik

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar yaparlar biz izleriz en fazla. 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Son cümle çok dikkatimi çekti. Londra ne kadar çok güneş alıyor ki ilk oradan başlıyor 😀 Hep bulutlu, yağışlı bir şehir. Verimliliği tartışılır bence 😀 (Üreticinin hangi ülkede olduğunu bilmiyorum)

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bize gelmesi 10 Yıl alır gibime geliyor. Gelse bile bizim insanımız maalesef kırar döker boyar.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bizde o bankları daha ilk günden söküp eve götürürler

" Şarj Destekli Akıllı Banklar Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şarj Destekli Akıllı Banklar Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şarj Destekli Akıllı Banklar Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "