Okunma

Esneyebilen Ekranlı Cep Telefonu


20 Nisan 2009 Pazartesi 10:18
Esneyebilen Ekranlı Cep Telefonu

Ekran teknolojisinde sınırlar zorlanmaya devam ediyor. OLED ekranların her geçen gün hayatımıza daha fazla girmesi bir yana, konsept ürünler arasında bildiklerimizden farklı OLED ekranlara da rastlanmaya başlandı. Kyocera’nın EOS adını verdiği konsept aslında bir telefon. Üzerinde sadeleştirilmiş klavyeye sahip olan ürünün asıl dikkat çeken yanı ise ‘esneyebilen‘ OLED ekranı.


Şimdilik prototip olan EOS’un şarj sorunu bulunmuyor.

Firmanın San Diego ve Bangalore ofislerindeki tasarım ekibinin marifeti olan EOS’un ekranında yarı sert polimer kullanılmış. Cihaz gücünü ise fiziksel etkileşimden alıyor. Kafanızda canlanması için Seiko’nun kolunuzu oynattıkça şarj olan saatlerini düşünebilirsiniz. Yani, EOS ile ne kadar uğraşırsanız, pil kullanmadan o kadar enerji üretebiliyorsunuz.

:: EOS, Greenpeace’ten “çevreci ürün” ödülünü alır mı?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Esneyebilen Ekranlı Cep Telefonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Esneyebilen Ekranlı Cep Telefonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Esneyebilen Ekranlı Cep Telefonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "