Okunma

Şarkıların Ses Seviyesini Düzenleyin


03 Ocak 2009 Cumartesi 14:43
Şarkıların Ses Seviyesini Düzenleyin

Farklı ortamlarda kaydedilip, ayrı yerlerden edinilen MP3 dosyalarının ses seviyelerindeki değişiklik, MP3 çalarınızın her yeni şarkıya geçişinde ses seviyesini tekrar ayarlamanıza neden olabilir. Bu sorunu kökten çözmek için MP3Gain adlı ücretsiz programı kullanabilirsiniz. Şarkıların ses seviyesini normalize eden MP3Gain, böylelikle her şarkının aynı düzeyde ses çıkarmasını sağlıyor.

Statik analiz yaparak, dosyanın insan kulağına gerçekte ne kadar gürültüyle geldiğini hesaplayan program, ayrıca herhangi bir kodlamaya dokunmadan doğrudan MP3 dosyasını ayarladığı için şarkı kalitesinde de hiçbir bozunmaya neden olmuyor.

MP3Gain’i Ücretsiz İndirin!

Türkçe desteği de bulunan programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Kurulum sırasında dil dosyalarından Türkçe’yi kuruluma eklemeyi unutmayın.

:: Yazılımla ilgili sorunlarınızı forumda paylaşın.

Bilgi İçin : MP3Gain
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Şarkıların Ses Seviyesini Düzenleyin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    kullanışılını anlatırmısın

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bunun eğiyim videosunu 1 sene önce bir kullanıcı forumda vermişti sanırım ama o zaman ingilizceydi

" Şarkıların Ses Seviyesini Düzenleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şarkıların Ses Seviyesini Düzenleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şarkıların Ses Seviyesini Düzenleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "