Okunma

SAS Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor


23 Mart 2012 Cuma 16:10
SAS Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor

İş analitiği ve zekası alanında çözümler sunan SAS tarafından düzenlenen SAS Business Analytics Series 2012 İstanbul etkinliğinde, Dijital Gelecek, Sosyal Medya Fırsatları, Büyük Veri ve Yüksek Performans Analitiğinin iş kararlarını nasıl etkileyeceği konuları masaya yatırıldı. Bu alanlarda bankacılık, sigorta, telekom, perakende, kamu, enerji gibi farklı sektörlere yönelik yeni uygulamalar da katılımcılarla paylaşıldı.1.000’e yakın sektör temsilcisini ağırlayan ve bu yıl 4. kez İstanbul’da düzenlenen SAS Business Analytics Series 2012 Istanbul, 21 Mart tarihinde İstanbul Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşti.

SAS Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Asya Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu açılış konuşmasında; “Önemli fırsatları yakalamak ve kilit iş kararlarını verebilmek için kurumların mevcutta tutulan ve hızla artan veri kitlelerini kullanılabilir ve anlamlı bilgiye dönüştürebilmeleri gereklidir. Analitik bizim bu veriyi karar almaya baz oluşturacak bilgiye dönüştürmekte kullandığımız en önemli gereçtir. Analitik sayesinde verinin içindeki trendler ve ilişkiler bulunup, geleceğe yönelik öngörüler yapılabilmektedir. Analitiği kullanmadan rekabet etmek mümkün değil. Bütün öngörüler analitiği verimli bir şekilde kullanan şirketler önümüzdeki 5 yıl içinde çok daha başarılı olacağını gösteriyor. Bizim yapmaya çalıştığımız da kurumların çok daha başarılı olabilmeleri için analitiği kurumsal bir kültür olarak adapte edebilmelerini sağlamak” şeklinde konuştu.

Sosyal Medya’nın ana konu olarak belirlendiği SAS Business Analytics Series 2012 İstanbul etkinliği bilişim ve iş dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra; dünyanın en ünlü fütüristlerinden Mike Walsh’u da ağırladı. Etkinlikte ana konuşmacı olarak yer alan Walsh; geleceği sadece anlamaya yönelik değil, iş stratejilerini de bu yönde şekillendirmeye ve vizyon oluşturmaya yönelik olarak yaptığı

sunumunda, sosyal medya fırsatlarını, dijital geleceği ve veri analizi ile iş kararları arasındaki bağı anlattı. Sosyal medyanın geleceğinde “beğen” ya da “takip et” katılımlarından çok daha fazlasının olacağını ifade eden Mike Walsh; bir ürün veya markadan memnun kalmayan kişilerin fikirlerini komşuları ile paylaştığı günlerin çok eskilerde kaldığını belirterek; kurumların ancak bu platformlardaki bilgi akışını doğru analiz ederek akıllı tüketici stratejileri geliştirebileceklerine dikkat çekti.

ShiftDeleteNet ekibi olarak SAS Business Analytics Series 2012 İstanbul‘da, SAS Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Riad Gydien ile bir röportaj yaptık. İyi seyirler.

#2012_03_21_Sas.mp4 #

:: Sosyal medya gelecekte ne kadar etkili olacak?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “SAS Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    o nasıl bir tip öyle resimdekinden bahsediyorum 😀

" SAS Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SAS Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SAS Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "