2023 yılı için şaşırtan 5G telefon kehaneti!


01 Haziran 2019 Cumartesi 18:00
2023 yılı için şaşırtan 5G telefon kehaneti!

5G teknolojisine yönelik yatırımlar oldukça hızlı bir şekilde artıyor. Bazı ülkelerde yavaş yavaş kullanılmaya başlanan 5G teknolojisi, akıllı telefon üreticilerini de 5G destekli telefon üretmeye yöneltti. Markalar yavaş yavaş 5G telefon konusunda adımlar atmaya başlarken, araştırma şirketlerinden de 2023 yılı için ilginç araştırmalar geldi.

2023 yılı için şaşırtan 5G telefon kehaneti!

Araştırma şirketi IDC, akıllı telefon satışları ve 5G telefonlar hakkında yeni bir araştırma raporunu yayınladı. Şirketin yaptığı araştırmalara göre akıllı telefon satışları bu yıl içerisinde de ortalama yüzde 2 civarında düşüş gösterecek. Bazı ülkelerde bu düşüşün yüzde 5 dolaylarına kadar düşmesi de bekleniyor. Son zamanlarda artan fiyatlar ve insanların artık telefonları daha uzun süre kullanmak istemesi, bu durumun temel sebeplerini oluşturuyor.

Araştırmanın devamında 5G destekli akıllı telefonlar hakkında da bazı detaylara yer veriliyor. Söz konusu rapora göre bu sene satışa sunulacak olan 5G telefonlar, toplam pazar payından yüzde 0,5 gibi bir pay kapmayı başaracak. Bu miktar biraz küçük gözükebilir, ancak hem teknolojinin yeni olduğunu hem de bu sene satışa sunulacak modellerin kısıtlı olduğunu belirtmeliyiz.

Bununla birlikte pek çok markanın 5G telefonları ise yolda. Samsung, OnePlus, LG, Xiaomi, Apple gibi markaların 5G konusunda aktif çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. 5G telefonlar kullanıcılara olduğu kadar şirketlere de aktif bir şekilde destek sağlayacak. Son çeyreklerde düşüş yaşayan akıllı telefon satışları, 2020 yılından itibaren ivmeyi yukarı yönlü kaydırmayı başaracak.

IDC’nin raporuna göre 2023 yılının sonlarına doğru bu telefonların pazar payının yüzde 26,3 dolaylarına ulaşması bekleniyor.

Bununla birlikte araştırma şirketi telefon tasarımları ile ilgili birkaç detaya da değindi. Şu sıralar akıllı telefon tasarımlarında yapılan değişiklikler, gelecekte akıllı telefon üreticileri için kilit noktada bulunacak. Ancak buradaki önemli detayın fiyat noktasında yapılacak dengelemeler olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcılar yüksek fiyatlı telefonlardan kaçınmakta iken, tasarımlarda yapılacak değişikliklerin fiyatları ciddi şekilde yükseltmesi kullanıcılar için de olumsuz bir bakış doğuracaktır.

 
Abone ol
Bildir
guest
13 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

tıpta uzaktan robotik cerrahi için on numara ama son kulanıcı için çok gereksiz bence

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

İnsanlar keriz değil artık, her sene neden telefon alalım ? ayrıca buna para mı yeter ?en iyisi denilerek satılan telefon, 6 ay sonra demode oluyor. Güncellemeler bile yeni telefonlar için, ayrıca 5G de 6G çıksa ne yazar, ülkenin altyapısı çöp. 4 yıl önce aldığım telefonun kullanıyorum, telefon tamam diyene kadar yenisini almayacağım. Bu fiyatlar belli bir yere kadar çıkacak, bir doyum noktası olacak elbet…

Erdi
Erdi
1 yıl önce

O telefonu kimseye vermem begendim kusura kalmayin

qw
qw
1 yıl önce

Telefonlar artik eskisi gibi degil belli bir noktaya ulasti. neredeyse her ay telefon degistiren biri olarak 1 senedir ayni cihazi kullaniyorum. hala daha da degistirmeyi dusunmuyorum. birazda zannedersem yeniliklerle alakali. sunulan sozde yenilikler tatmin etmiyor ayni bkn laciverti

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

10 sene önce çıkan telefonla yaptığım herşeyi bugün çıkan telefonlada yapabiliyorsam neden onca para verip yenisini alayım. Heee evde unutunca ararım kenarından kol bacak çıkan gidip dolmuşa binip yanima gelen telefon yaparlar o zaman başka. Bunun dışında gerek yok yenilemeye. Yelinik bazen felakettir .

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

insanları salak yerine koyuyorlar

suattttttttt
suattttttttt
1 yıl önce

Hepsi hikaye… Artık bu çok net… Daha çok kazanmak için yeni birşey çıkartıp aslında hiçbirşey çıkarmamak. Ve daha kötüsü arkadaşın yorumladığı gibi yeni aldığımız bir telefonun 6 ay sonra demode olması… Artık kimse yemiyor… Güncellemeler eski cihazları ağırlaştırıyor ki yeni cihaz alınsın. Ben de eskiden her yeni çıkanı alırdım. Fakat gerçekten yeni özelliklere tav olurdum. Şuan yeni bir özellik eklenmiyor. 5g ne ? ne işimize yarayacak? 4,5g dediniz suyu mu çıktı? Boş muabbet…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

herkez samsung alacak nedenmi düşük fiyat uretiyor orta segment 5 sene sonra en kotu tel 5bınden girecek apple 30binden demedi demeyin apple hiç bizaman orta segmenti yok habure yukselıyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Bu Telefonlarla hız testi yaparsanız kotanız biter üstelik yarın haciz için eve gelirler. O yüzden Turkiye hat servis sağlayıcıların paketleriyle boş olur.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Teknolojiye asla ama asla yetisemeyiz her çıkan telefonu almak teknolojiye ayak uydurmak deil israftan öteye gitmez yazik gunah hersene binlerce lira harciyoruz….

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

2023 ne alaka

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

5g ne işemi yarıyacak? 5g nesnelerin interneti yani elektirik, elektoronik otonom araclardan tut tıbi cihazlara kadar yani hayatımızı yeniden sekilendirecek diyebiliriz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Yazıdaki şaşırtan 2023 kehanetini göremeyen bir tek ben miyim?

" 2023 yılı için şaşırtan 5G telefon kehaneti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2023 yılı için şaşırtan 5G telefon kehaneti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2023 yılı için şaşırtan 5G telefon kehaneti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!