Okunma

Satın Alamayınca Dava Açtı


09 Ağustos 2008 Cumartesi 09:00
Satın Alamayınca Dava Açtı
Kendisini kopyaladığı gerekçesiyle Alman sosyal ağ sitesi StudiVZ aleyhine dava açan Facebook‘un, aslında ilk başta siteyi satın almak istediği ortaya çıktı. Almanya’da sadece 1,2 milyon civarında kullanıcısı olan Facebook, kendisinin 10 katı kullanıcıya sahip olan klonu StudiVZ‘i öncelikle Holtzbrinck Gruppe adlı medya şirketinden satın alma yoluna gitmek istemiş.

Klon Savaşları

Ancak 2007’de siteyi 134 milyon dolara kendisi alan medya şirketi, bu bedelin çok üstünde bir meblağ talep edince anlaşma sağlanamamış. Aslında tüm bunlar, Facebook‘un geçtiğimiz yıla kadar uluslararası piyasayı hiç önemsememesinden kaynaklanıyor. Bu esnada palazlanan yerel klon sitelerle şimdi Almanya, İspanya, Fransa gibi ülkelerde baş etmesi gerekiyor. Bakalım StudiVZ davasından ne sonuç çıkacak.

Bilgi İçin: StudiVZ
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Satın Alamayınca Dava Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Satın Alamayınca Dava Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Satın Alamayınca Dava Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "