Okunma

Sayıların Diliyle YouTube


29 Temmuz 2011 Cuma 12:24
Sayıların Diliyle YouTube

YouTube’suz bir gün dahi geçmiyor. Facebook gibi sosyal ağ sitelerinde paylaşılan video’ların birçoğu YouTube‘dan ekleniyor. Pek çok sitede izlenen video’lar da yine YouTube’dan embed edilmiş durumda. Peki her gün YouTube’da kaç video izlendiğini hiç merak ettiniz mi?

YouTube’daki günlük video izlenme sayısı 3 milyarın üzerinde. Bu da saniyede yaklaşık olarak 34.723 video anlamına geliyor. Pew Araştırma Merkezi‘nin video sitelerinin kullanımı ve yayınladığı verilerle ilgili hazırladığı raporda, internet kullanan yetişkinlerin yüzde 71‘inin YouTube gibi video paylaşım sitelerini ziyaret ettiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz seneye göre yüzde 5 oranında bir artış olduğuna da değinen raporda ayrıca bir dakika içinde YouTube’a eklenen videoların ortalama 48 saatlik içerik sunduğunu da belirtiyor. Yani bir gün içinde eklenen video’ları izlemek için 8 yıl hiç uyumadan YouTube’un karşısında durmak gerekiyor.

:: Günde kaç saatinizi YouTube’da geçiriyorsunuz?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sayıların Diliyle YouTube”

 1. c0lin dedi ki:

  çüş be çüş be. artık bi savaşa olmadıktan sonra youtube silinmez arkadaş one öyle ya.

 2. ozkanbey dedi ki:

  Özellikle youtube ye girip video izlemem. Sağda solda ilgimi çeken konu da video varsa bakarım. Başka türlü işim olmaz.

 3. kuntakinte dedi ki:

  ”Yani bir gün içinde eklenen video’ları izlemek için 8 yıl hiç uyumadan YouTube’un karşısında durmak gerekiyor.”
  oldu görürsem söylerim

" Sayıların Diliyle YouTube konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sayıların Diliyle YouTube ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sayıların Diliyle YouTube ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "