Faydalı Web Siteleri


14 Mayıs 2011 Cumartesi 18:00
Faydalı Web Siteleri

İnternet sayesinde artık işten eğlenceye kadar birçok farklı konuda vakit geçirebiliyorsunuz. Tüm dünyayı saran bu ağ özel fikirleri zenginlikle ödüllendiriyor.

Yetenekli beyinler fikirlerini güzel tasarlanmış bir web sitesiyle desteklediği zaman kısa sürede dünyanın en zenginleri arasındaki yerini alıyor.

Site Dağırcığınız Genişlesin

Ancak, tüm büyük platformlar gibi internetin de bir sorunu var. Bu sanal ağ o kadar büyük ki insanlar artık yeni tatlar aramak yerine alıştıkları sitelerden ileriye gitmiyor. İnternet üzerinden bulduğumuz siteler sayesinde yeni sayfalarla tanışın ve eğlenin

Kıyafetleriniz Yakışıyor mu?

Bazen nasıl göründüğünüz konusunda arkadaşlarınızın ya da yakın çevrenizin yaptığı eleştiriler yeterli olmayabilir. Gerçekten bir fikir almak için biraz acımasız da olsa sizi hiç tanımayan insanları ayna olarak kullanabilirsiniz. Gettryiton‘un kuruluş mantığında bu fikir yatıyor.


www.gotryiton.com

Kıyafetlerle ya da takılarla çektirdiğiniz fotoğrafları profilinize yüklüyorsunuz. Mobil uygulama olarak da çalışan sistemde, insanların önüne rastgele fotoğraflar geliyor buradan kişinin üzerindekilerin yakışıp yakışmadığına dair oylama yapıyor.

Tıklayın Dünyayı Kurtarın

İnsanlar ne kadar dünya için bir şeyler yapmak isteseler de sosyal örgütlere maddi destek vermek konusunda pek başarılı değiller. Bu proje, insanların başarılı olduğu bir konuya eğilerek sivil toplum örgütlerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.


www.ekledestekle.com

Her gün sosyal ağlar üzerinden onlarca siteyi ve içeriği beğenen kişilere yönelik olan bu projede hem vakit geçiriyorsunuz hem de insanlara yardım ediyorsunuz.

Dünyayı Dolaşacak Çılgın Fikir

Dünyayı dolaşıp hiç para harcamamayı herkes ister. Ancak bunu yapabilmek için ya bir hayır severin desteği lazım ya da sürekli araçlara binen kaçak bir yol olmanız gerekli. Bir Türk tasarımcı geliştirdiği projeyle bu sorunları aşmış gözüküyor.

www.designerontheroad.com

Sitede göreceğiniz gibi, Çağrı Cankaya bu projesinde farklı ülkelere gidip burada tasarımlar yaparak hiç para harcamadan dünyayı dolaşmayı hedefliyor. Site üzerinden kendini destekleyen kişilerin yardımlarıyla dünyayı dolaşacak olan Cankaya daha şimdiden iki ülkedeki firmalardan destek almış bile.

Usta Yorumcuların Sitesi

Teknoloji severler haber sitelerindeki bazı yorumcuların yaptıkları işi fazlasıyla ciddiye aldığını görmüştür. Bazı insanlar, sanki maaşlı görevleri gibi haberlerin altına upuzun yorumlar yazıp ülke gündemini yönlendirmeye çalışıyor.


eyje.org

Bu sitede, aynı mantıkla hazırlanmış bir sosyal ağ. Yorumcular yine haberleri yorumlayarak kendilerini ön plana çıkartabiliyor.

Üyeler yorumları oylayarak kendine benzer fikirlere sahip insanların daha popüler olmasını sağlıyor.

5 Saniyede Ne Anlatılabilir?

5 saniye içerisinde çevrenizdeki insanlara ne kadar bilgi aktarabilirsiniz? Cevabınız ‘hiç’ ise bu siteye mutlaka göz atmanız gerekiyor. Bu adreste onlarca 5 saniyelik video bulunuyor. Bazı videolar düşündürücüyken bazıları ise oldukça komik anlık espriler içeriyor.


http://5secondfilms.com

5 saniyelik filmlerin bile etkili olabileceğini ispat eden site her ne kadar saçma sapan yapıtlar da içerse de oldukça etkileyici bir içeriğe sahip.

Paradan Değerli Sosyal Ağ

Dünyadaki en değerli şeyin para olduğuna düşünenlere inat kurulan bu sosyal ağ sistemi oldukça ilginç bir fikrin yayılmasını hedefliyor. Zamanın ve tecrübenin paradan daha değerli olduğunu düşünen insanların bir araya geldiği zumbara sitesi, yardımsever insanların destekleriyle büyüyor.


zumbara.com

Bu sitede, insanlar bir birlerine tecrübelerini paylaşarak zamandan artı değer kazanmanız için yardımcı oluyor. Örneğin, sınava gireceksiniz daha önce benzer sınava girmiş birisi size bu konuda destek oluyor.

Ya da bir proje geliştireceksiniz daha önce aynı projeyi gerçekleştirmiş başka bir üye size akıl hocası olarak destek veriyor.

Zumbara ayrıca, üyelerini bir araya getirip hiç para harcanmadan da organizasyonlar yapılabileceğini gösteren sosyal sorumluluk kampanyaları yürütüyor.

 

:: Bu sitelerden en çok hangisini beğendiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Faydalı Web Siteleri”

  1. virtual worms dedi ki:

    içlerinden bi’ şu dikatimi çekti

    http://5secondfilms.com

" Faydalı Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Faydalı Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Faydalı Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "