Okunma

Seagate 10TB’lık Sabit Diskini Tanıttı


20 Temmuz 2016 Çarşamba 07:30
Seagate 10TB’lık Sabit Diskini Tanıttı

Son yıllardaki depolama çözümleri arasındaki seçenekler hızla yenilenirken, SSD‘ler de bir yandan standart sabit disklerin yerine geçiyor. Performans sebebiyle, ilerleyen dönemlerde sabit disklerin arka plana tam anlamıyla itileceği düşünülürken, üreticiler günümüz şartlarına uygun farklı ürünler sunmaya devam ediyor.

Bunlardan bir tanesi olan Seagete, gün itibariyle 3 ayrı depolama çözümünü karşımıza getirdi. Her biri 10TB’lık depolama alanı sunan bu sabit disklerin ikisi, ağlar ve güvenlik kayıtlarının depolanması için özel tasarlanmış ürünlerken, üçüncüsü direkt olarak son kullanıcıyı hedef alıyor.

16-07/19/seagate10.jpg

Geniş alan, alışıldık detaylar

Evlerdeki masaüstü bilgisayarlar için geliştirildiği söylenen Seagate’in 10TB’lık bu modelinin adı ise Seagate Barracuda Pro.

Sahip olduğu geniş alan haricinde, benzerlerine oranla çok fazla yenilik sunmayan Barracuda Pro, 3,5 inç’lik, 7,200RPM değerlernde.

10TB Seagate Barracuda Pro sabit diskin ABD’deki açıklanan resmi satış fiyatı, 535 dolar. 

Barracuda Pro’nun ülkemizdeki olası satış fiyatının ortalamaya göre bir hayli yüksek olacağını da söyleyebiliriz.

:: 10TB’lık bir sabit disk, tek başına işinizi görür mü?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Seagate 10TB’lık Sabit Diskini Tanıttı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    10 Tb ssd nerede üretilen?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Şu haberleri gazete haberi yapr gibi yazmayın lütfen. Hiçbir teknik detay yok. Kaç plakada 10 tb a ulaşılmış. Aktarım hızı vs?

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Mekanik diskler hala üretiliyor mu yahu

" Seagate 10TB’lık Sabit Diskini Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seagate 10TB’lık Sabit Diskini Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seagate 10TB’lık Sabit Diskini Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "