Okunma

Seagate Kadroyu Küçültüyor


15 Mayıs 2009 Cuma 06:51
Seagate Kadroyu Küçültüyor

Seagate tarafından yapılan açıklamaya göre, firma, kadrosunda muhtelif noktalarda bulunan 1100 personeliyle yollarını ayırma kararı aldı. Bu şekilde Seagate yıllık 125 milyon dolar kâra geçerken tazminatlar sebebiyle ilk etapta 72 milyon dolar ödemek zorunda kalacak.Tabii ki evdeki hesap çarşıya uyarsa.

Seagate Zor Durumda mı?

Küresel ekonomik kriz, Seagate’e teğet geçmedi. Genel anlamda bilgisayar parçası yatırımlarını askıya alan işletmeler sebebiyle Seagate son çeyrekte 2,1 milyar dolarlık ciro üzerinden 273 milyar dolar zarar açıkladı. Dolayısıyla işlerdeki küçülmeye paralel olarak Seagate de kendisini küçültüyor.

:: Seagate de küçülüyorsa diğer devler ne yapsın?

Bilgi için: Seagate
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Seagate Kadroyu Küçültüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seagate Kadroyu Küçültüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seagate Kadroyu Küçültüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "