Okunma

Seagate, Lacie’yi Satın Alma İşlemlerini Tamamladı


09 Ağustos 2012 Perşembe 08:40
Seagate, Lacie’yi Satın Alma İşlemlerini Tamamladı

Seagate ile LaCie arasındaki, mayıs ayı sonunda başlayan görüşmeler nihayet sonuçlandı. LaCie’nin yüzde 64,5′lik hissesini satın alan Seagate, disk piyasasındaki gücünü daha da arttırmış oldu.

İlk görüşmelerde €4,05 olan hisse fiyatı, Seagate’in şirket hisselerinin yüzde 95‘ine sahip olmak istemesi halinde €4,17’ye çıkacaktı. Ancak, LaCie Yönetim Kurulu başlangıçtaki rakamda artış isteyerek ve hisse başına €4,5 ödenmesini talep etti. Daha önceki görüşmelerdeki prosedürlerin aynı kalması ve Seagate’in yüzde 95‘lik hisseye sahip olması halinde de belirlenen €4,5 üzerinden ilerlenmesi kaydıyla, rakam Seagate yönetimi tarafından da kabul gördü.

Böylece LaCie CEO’su Philippe Spruch‘a ait olan yüzde 64,5‘lik hisse, Seagate tarafından resmi olarak alındı.

:: Bu satın alma, piyasada neleri değiştirir?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Seagate, Lacie’yi Satın Alma İşlemlerini Tamamladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seagate, Lacie’yi Satın Alma İşlemlerini Tamamladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seagate, Lacie’yi Satın Alma İşlemlerini Tamamladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "