Seagate yapay zeka destekli gözetim sunan diskini sundu!


30 Ekim 2017 Pazartesi 20:00
Seagate yapay zeka destekli gözetim sunan diskini sundu!

Seagate tarafından dünyanın ilk yapay zeka destekli video gözetim çözümlerini sunan SkyHawk AI sabit disk sürücüler duyuruldu. İşte, Seagate SkyHawk AI sabit disklerin teknik detayları.

Seagate SkyHawk AI özellikleri

Ürün, şirketin gözetim için optimize edilmiş depolama performansı sunma konusundaki 10 yıllık başarısı üzerine kurulmuş durumda. Birden fazla yüksek çözünürlüklü kameradan gelen görüntüleri bu disk ile eşzamanlı olarak analiz edebiliyor. Ek olarak, kayıt sırasında eş zamanlı yoğun veri yüklerini yönetmek için benzersiz bant genişliği ve işlem gücü sağlanıyor.

Skyhawk AI, yüksek verimlilik ve gelişmiş ön belleğe alma özelliğiyle video görüntülerini ve çekim analizini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Düşük gecikme süresi ve başarılı rastgele okuma performansı sırasında yapay zeka da iş akışlarına eşlik ediyor ve yoğun hesaplama yüklerinin altından kalkılmasını sağlıyor. Seagate ImagePerfect AI aygıt yazılımı ile donatılan ürün aynı zamanda yapay zeka tarafından etkinleştirilmiş NVR analizini kolaylaştırıyor.

Seagate yapay zeka destekli gözetim sunan diskini sundu!

Yine yapay zekayla video gözetim görüntüleri ile toplanan içeriklerin kaybolması da engellenerek kesintisiz, yüksek kaliteli, keskin görüntüler güvenli bir şekilde kaydediliyor. Yüksek çözünürlüklü gözetimin yaygın kullanılmaya başlanması sebebiyle, güvenlik gözetimleri için gereken veri miktarının oldukça arttığına da dikkat çekiliyor.

Satışına başlanmış olan sabit disk sürücüler, 5 yıl sınırlı garanti ve 2 yıl veri kurtarma servisi ile birlikte 10 TB ve 8 TB kapasiteleri ile sunuluyor. 10 TB model 450 dolar, 8 TB model ise 350 dolar fiyat etiketine sahip.

:: Sürücünün yapay zekadan destek alması konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Seagate yapay zeka destekli gözetim sunan diskini sundu!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanoğlu düşünerek tasarlayarak kendisinden daha zeki bir makina yada bilgisayar asla yapamaz. Bu kendime ait yazıyı yazdığım süreye kadar yapılan tüm yapay zeka çalışmaları sadece programlı makinalardan ibaret olarak kalacaktır. İnsanoğlunun kendisinden daha zeki bir yapıyı yapması düşünerek oluşturduğu sistemle mümkün olamayacaktır. Bu mantık kurallarına aykırıdır. Gerçekten yapay zekayı yapmanın yolu matematik kurallarından geçer. Matematikteki bir kaç önemli formül ve kuram kullanılarak oluşturulan yapı ile kendisini geliştiren bir yapı inşa edebilir. Bu yapı zaman içinde tıpkı insan gibi kendisini güncelleyecek, tıpkı yeni doğmuş bir bebek gibi öğrenebilecek ve insanoğlundan zeka anlamında daha gelişmiş düşünen bir sisteme dönüşecektir. Zamanla kendini geliştirebilen bu yapıya insanoğlu zamanın getirdiği teknolojik materyalleri ekleyecektir. Fakat bu yapı asla insan gibi olamayacaktır. 06.11.2017 Ümit Edikli

" Seagate yapay zeka destekli gözetim sunan diskini sundu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seagate yapay zeka destekli gözetim sunan diskini sundu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seagate yapay zeka destekli gözetim sunan diskini sundu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 2. 2 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 3. 3 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 4. 4 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 5. 5 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 6. 6 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 7. 7 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 8. 8 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!