Okunma

Seagate, Virüsünü Temizliyor


26 Kasım 2007 Pazartesi 22:00
Seagate, Virüsünü Temizliyor
Binlerce çalışanıyla küçük bir ordu istihdam eden Seagate’in fason olarak mal tedarik ettiği bir üretim tesisinden çıkan, Maxtor markalı sabit disklerdeki virüs konusu paniğe yol açmıştı. Diğer taraftan birçok gelişmiş virüs temizleme yazılımının bu diskleri zaten temizleyebildiğini belirten Seagate, son kullanıcıların, eğer böyle bir virüse veya benzer bir kötü amaçlı yazılımla temas halinde olmuşlarsa ne yapmaları gerektiğini anlatan bir açıklamada bulundu.

Oyun Hesaplarına İyi Bakın!

Bahsi geçen kötü amaçlı yazılımın özellikle bazı oyunlardaki hesap şifrelerini çalmak için üretildiği ortaya çıktı. Listede dünya çapında dokuz milyon oyuncusu bulunan World of Warcraft da var. Aman Çinli oyun içi para satıcısı arkadaşlarımıza kolay bir kaynak sağlamayın deriz. Diğer taraftan güncellenen birçok virüs koruma yazılımı bu disklerden aldıysanız sizin için yeterli güvenliği sağlıyor. TVirüs koruma yazılımları ve bahsi geçen oyunların tam bir listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Seagate, aynı zamanda bahsi geçen üretim tesisindeki soruşturmaların da devam ettiğini belirtti. Bizce yapanlar belli: WoW Altın Satıcıları Konfederasyonu. 🙂

Bilgi için: Seagate (açıklama sayfası, İngilizce)
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Seagate, Virüsünü Temizliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu hacker’ların işidir kesin. 🙂

    //VoLaTiLe

" Seagate, Virüsünü Temizliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seagate, Virüsünü Temizliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seagate, Virüsünü Temizliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "