Okunma

Seasonic X Series 750 Watt PSU İncelemesi


06 Ekim 2011 Perşembe 12:44
Seasonic X Series 750 Watt PSU İncelemesi

Bilgisayar güç kaynakları, giriş ve orta seviye bilgisayar kullanıcıları tarafından pek de önemsenmese de en önemli iç bileşenlerden biri aslında. Hem kasa içerisinde yer alan donanımlara yeterli enerjiyi verebilmesi açısından, hem de voltaj dalgalanmalarında kalkan olabilmesi açısından büyük önem taşıyorlar. Seasonic de X serisi PSU’larıyla, müşterilerin daha geniş bir ürün yelpazesi arasından seçim yapmalarına olanak tanıyor. Şimdi biz de Seasonic X Series 750 Watt güç kaynağını yakından tanıyalım.

Standart bir güç kaynağı boyutlarından daha büyük olmayan Seasonic PSU’nun ilk bakışta dikkatimizi çeken kısmı, kasasıyla bütünleşik olan fan ızgarası. Ürünün fanının en büyük özelliği ise, güç kaynağı belirli bir seviyenin altında çalışması halinde, otomatik olarak duruyor olması. Toplam 3 kademe hızda çalışan bu fan, kapalı, sessiz veya soğutma modlarına otomatik geçiş sağlayabiliyor. Kasanın dış kaplamasının siyah renkte olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Seasonic PSU’nun, kasanın arka tarafına denk gelen yüzeyine baktığımızda standart güç kablosu girişinin yanısıra, açma kapama anahtarıyla da karşılaşıyoruz. Hala piyasaya çıkan bazı güç kaynaklarında bu anahtarın bulunmadığını unutmayalım. Ayrıca, arka panelin komple ızgara şeklinde tasarlanmış olması sebebiyle daha rahat bir hava akışı sağlanabiliyor.

Çıkarıp takılabilen kabloları sayesinde, kasa içerisindeki kablo karmaşasını azaltabilen Seasonic PSU, 24 pinli anakart, 2 tane 8 pinli CPU, 1 tane 4 pinli CPU, 4 tane 8 ve 6 pinli ekran kartı, 8 tane Molex, 8 tane Sata ve 2 tane Floppy çıkışı sağlıyor. 

80 Plus Gold sertifikasına sahip olan Seasonic X serisi güç kaynağı, %87 verimlilik sağlayarak dikkatleri üzerine çekiyor. En baştan beri belirttiğimiz gibi, toplam 750 watt güç sağlayabilen PSU, 5 yıl garantiye sahip.

Orta seviye, tek GPU’lu sistemler için ideal olan Seasonic X Series 750 watt güç kaynağı, söküp takılabilen kabloları için hazırladığı çanta ve ürünün kendisi için hazırladığı kılıf ile, kullanılmayan parçaların daha derli toplu durmasını sağlıyor.

Seasonic X Series 750 Watt

Güç Kaynağı

Sağladığı güç: 750 watt

Verimlilik sertifikası: 80 Plus Gold

Verimlilik: %87

Açma kapama anahtarı: Var

Sökülüp takılabilen kablolar: Var

Garanti: 5 yıl

Bilgi için: Seasonic
Telefon: 0212 210 97 99

:: Güç kaynağı alırken en çok neye dikkat ediyorsunuz?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Seasonic X Series 750 Watt PSU İncelemesi”

  1. mylife.eg dedi ki:

    Gelişmiş sistemler için watt ö***** />

    Ben genelde watt ve korumasına bakıyorum.

" Seasonic X Series 750 Watt PSU İncelemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seasonic X Series 750 Watt PSU İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seasonic X Series 750 Watt PSU İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "