Seat solunum cihazı için kolları sıvadı!


08 Nisan 2020 Çarşamba 18:25
Seat solunum cihazı için kolları sıvadı!

İspanyol otomobil üreticisi Seat solunum cihazı üretimi için harekete geçti. Ön cam silecek motorlarından yararlanılarak solunum cihazı üretilecek. Barselona yakınlarındaki Martorell fabrikasında normalde Seat Leon Hatchback üretimi yapılıyor. Ancak otomobil üretiminin durması ve tüm dünyanın ihtiyaç duyduğu solunum cihazlarının yetersiz sayıda olması bu kararın alınmasına neden oldu.

Seat olunum cihazı, Leon Hatchback fabrikasında üretilecek!

Seat mühendislerinden oluşan bir ekip, nihai tasarım onay almadan önce 13 farklı prototip geliştirmiş. Seat’ın sağlık ve güvenlik müdürü Patricia Such, solunum cihazı yapımı için kullanılan malzemenin yüzde doksanının araba üretiminde kullanıldığını belirtti. Solunum cihazı için ön cam silecek motorları, şanzıman şaftları ve dişliler gibi 80’e yakın parça bir araya getirildi.

SEAT, şu an seri üretim için İspanyol sağlık uzmanları ile test aşamasında olduklarını belirtti. SEAT Martorell fabrikası yetkilileri yaptıkları açıklamada “Bu projede yer alan ekibin tek motivasyonu, insanların hayatlarını kurtarmak için bilgi birikimini kullanmak” dedi.

Protofy.XYZ firması ile yapılan iş birliği sonucu tasarlanan solunum cihazlarının üretiminde 150’den fazla personel yer alacak.

Corona virüs sebebiyle tıbbi ekipman üreten tek otomobil üreticisi SEAT değil. Ford, PSA grubu ve GM de sağlık çalışanları için yüz maskesi üretirken, solunum cihazı geliştirmek için birlikte çalışıyorlar. Bunların yanı sıra Lamborghini de yüz maskesi ve 3D koruyucular üretmeye başladı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Seat solunum cihazı için kolları sıvadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seat solunum cihazı için kolları sıvadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seat solunum cihazı için kolları sıvadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "