Okunma

Seçim sandıklarını drone’lar koruyacak!


26 Nisan 2018 Perşembe 17:40
Seçim sandıklarını drone’lar koruyacak!

Hayatımızın her alanında gittikçe yaygınlaşan drone’lar, ülkemizde de oldukça yaygınlaşmış durumda. Şimdi de drone’lar 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki güvenliği sağlamak amacıyla da kullanılacak. Seçim güvenliği drone’lar sayesinde daha da artacak.

Seçim güvenliği için hem seyyar kameralar, hem de drone’lar kullanılacak

Seçim gününde güvenliğin yeteri kadar sağlanması amacıyla yeni teknolojiler kullanılacak. Bu teknolojilerden biri seyyar kameralar iken diğeri drone’lar olacak.

Seyyar kameralar, yüz tanıma teknolojisi sayesinde şüpheli insanlar her an gözetim altında tutacak. Drone’lar ile de havadan görüntüler alınarak oy verme, sayım ve torbaların taşınması detaylı bir şekilde izlenebilecek. Bunun yanı sıra drone’lar ile yapılacak canlı takipler sayesinde ekipler, bölgedeki şüphelileri daha rahat tespit edebilecek.

Önceden belirlenen bölgelerde polis ve jandarma güçleri, teknolojiyi kullanarak gerekli güvenlik önlemlerini alacak. Ortaya herhangi bir sorunun çıkması halde ekipler, takviye ekipler ile desteklenecek. Seçim günü büyük şehirlere çevre illerden ekip takviyesi yapılacak.

:: Seçimlerdeki güvenlik için drone’ların kullanılması konusundaki düşünceleriniz neler?
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Seçim sandıklarını drone’lar koruyacak!”

 1. Asdfg dedi ki:

  Yani kapalı oylamada yavaş yavaş gidecek eğer dronelar içeriyi gözlerse

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hırsıza önlem olmaz

 3. nobody dedi ki:

  Mühürsüz oyları kim koruyacak?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Milleti guldurmen hirsiza kilit tutmaz

" Seçim sandıklarını drone’lar koruyacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seçim sandıklarını drone’lar koruyacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seçim sandıklarını drone’lar koruyacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "